Slunečná sobota byla ideální pro sehrání přípravného zápasu v Jablonci. Cesta na Akademii byla dlouhá, ale o to víc nás nabudila udělat dobrý výsledek. Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme vyhrát a ukázat, že umíme fotbal, což se dařilo hned od začátku. První třetina dala zápasu parádní tempo a to nám vyhovovalo. Kombinační hra a rozehrávka od brankáře se nám dařila a soupeře jsme velmi brzy zatlačili k jeho brance. Soupeř se snažil z nátlaku dostat a to se mu i povedlo. Po naší individuální chybě šel do vedení 1:0. Kluky to ale nezaskočilo, ba naopak, soupeře zavalili protiútoky a kombinacemi, které vedly k vyrovnávací brance po pěkné akci zakončené Novákem 1:1. Do druhé třetiny šli kluci zdravě nabuzeni. Opět začali soupeře tlačit tak, že chvílemi nevěděl, kde je. Vysoké napadání a odebírání míče bylo v celém zápase, ale v druhé třetině hrálo velkou roli, protože kluci šli do vedení 1:2 po doražení míče Semerádem. Pak došlo k útlumu hry, kluci se trochu zatáhli, soupeř toho využil a dal srovnávací gól na 2:2. To ho nabudilo a snažil se tlačit, ale bez zakončení na branku. Bohužel, svým tlakem nás donutil k chybě ve vápně, ze které pramenila penalta. Tu však golman zlikvidoval i s následnou dorážkou. Ale soupeř dál kousal a to vyústilo, po chybě vzadu, ve vedení soupeře 3:2. Kluci se znovu snažili převzít otěže hry a docílit srovnávacího gólu. Což se i povedlo a za minutu na to, po úniku Vencla, bylo srovnáno na 3:3. To nebylo vše, další akce před koncem druhé třetiny klukům zaručila vedení 3:4, kdy zakončoval tvrdou střelou Novák. Tím se i lépe šlo do třetí třetiny, kde kluci i více zkoušeli, to, co jsme si říkali od začátku, a to byly příčné přihrávky do prostoru. To bylo i znát, protože to rozložilo soupeře a postupně se na něj začaly valit útoky. První, kdo toho využil byl Dušek, který se kličkou ze strany uvolnil a vsítil další gól 3:5. Stejný hráč o chvíli později využil zmatku před brankou a navýšil vedení na 3:6. Kluci chtěli vyhrát a už neinkasovat, ba naopak ještě přidat další gól. To se jim povedlo, kdy se i přes lehké zranění do zakončení vrhl Vágner a stav tím byl již 3:7. Bylo vidět, že soupeř postupně již nestačí, kluci to dokázali využít a vytěžili z toho poslední gól zápasu, který po pěkné kombinaci od branky zakončil Semerád. Zápas tak skončil 3:8. Soupeř byl kvalitní, až na některé šance jsme ho k ničemu nepustili, kluci hráli svou hru až do konce a vítězství bylo zasloužené.

Velké díky všem klukům, že drželi, hráli jako tým a dokázali se zdravě povzbudit. Kluci jsou dobře fyzicky připraveni a mají chuť hrát fotbal. Opět se ukázalo, že je dobré kluky měnit na různých postech. To, co již bylo sem tam vidět v minulých zápasech, se tentokrát ukázalo ještě více. Zastupování na svých místech při útoku a zároveň i v obraně. Bylo důležité, že nás i podržel brankář. Nejen chycenou penaltou, ale i rozehrávkou od brány nebo naražením z jedničky zrychlil hru. Kluci si dokázali poradit i s příčnou přihrávkou, která se v zápase ukazovala a využívala volné prostory. Soupeře moc nepustili do zakončení. Musíme však ještě zapracovat na důrazu a zpracování míče. To nám občas dělalo problém.

, 12. 3. 2022 v 00:00
3:8
FK Jablonec – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Novák 2x, Dušek 2x, Semerád 2x, Vencl, Vágner

Sestavy

MFK Chrudim
Patrik Čapka, Sebastian Mazal, Dominik Kurštejn, Alex Polák, David Rychtařík, Filip Vencl, Patrik Zlesák, Vojtěch Vágner, Petr Paták, Filip Novák, Vojta Dušek, Tomáš Semerád, Jakub Šustr