V neděli jsme přivítali v okresním derby borce z Hlinska, tým z popředí tabulky krajského přeboru.

V utkání jsme chtěli zopakovat zodpovědný a kvalitní výkon z předešlého kola. V úvodních minutách jsme vystrašili hostujícího brankáře střelou Chichaka, která skončila na břevně.

V dalších minutách ale hosté začali vystrkovat drápky. Po prohraných soubojích před naší šestnáctkou se k míči dostal hostující útočník a střelou zpoza šestnáctky překvapil Janůje, 0:1.

Obdržená branka nás ale neprobudila k lepšímu výkonu, naopak v obraně jsem kupili další chyby. Po jedné z nich postupoval hostující útočník v samostatném úniku na Janůje, ten ale jeho nájezd bravurně zlikvidoval, stejně jako další dvě tutovky hostů. V druhé polovině prvního poločasu jsme i my konečně ohrozili hostujícího brankáře. Největší naší šanci zahodil Chichak když po ideálním míči za obranu hostí tváří v tvář hostujícímu brankáři těsně minul jeho branku. V další naši šanci pomohla hostům i branková konstrukce a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1 pro hosty.

Po poločasové bouři v kabině jsme od první sekundy druhého poločasu na hosty doslova vlétli . Ihned po rozehrávce se po křídelní kombinaci Tlustého s Daleckým a jeho centru na zadní tyči prosadil Chichak a vyrovnal na 1:1. V dalších minutách jsme hosty dostali pod velký tlak. Ten vyvrcholil naší druhou brankou, když Tlustého centr na brankové čáře hlavou využil Valenta, 2:1. Hosté se ještě pokusili o zvrat v utkání několikanásobným střídáním. My jsme ale pokračovali v aktivním nátlakovém fotbalu, po centru Mece si atakovaný obránce hostí vstřelil hlavou vlastní branku, 3:1. V závěru utkání ještě Valenta svoji brankou korunoval svůj velmi dobrý výkon, 4:1.

V prvním poločase jsme hlavně v obrané fázi hráli špatně. Nepodstupovali jsme souboje nebo jsme je prohrávali, pozdě jsme dostupovali a vystupovali, a hlavně se nezajištovali. Jen díky Janůjovi v brance jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem.

Po velmi důrazné domluvě o poločasové přestávce jsem v druhém poločase hlavně díky zvýšenému důrazu v osobních soubojích a celkové aktivitě utkání otočili v náš prospěch.

26. kolo, 22. 5. 2022 v 10:00, Slatiňany