První mistrovské utkání jarní části jsme odehráli v Chocni, na umělce menších rozměrů.Úvod utkání byl ve znamení četných nepřesností na obou stranách. Té největší se v 15.minutě dopustili domácí, když jejich malou domů vystihnul Tlustý a domácí brankář ho již stačil pouze faulovat. Nařízený pokutový kop s jistotou proměnil Vích. Domácí se pomocí větru v zádech snažili dlouhými nákopy překonat naši obranu ale všechny jejich pokusy byly neúspěšné. V 37.minutě se v pokutovém území uvolnil Tlustý a jeho přihrávku se štěstím proměnil Skohoutil v naši druhou branku. Do kabin jsme odcházeli s tříbrankovým vedením, když naši druhou penaltu za faul na Tlustého proměnil jistě Černý.
V druhém poločase jsme se snažili o vysoký presink a časté zakončení. Výsledkem toho byly dvě branky Kühra, obě po střelách z hranice pokutového území. Domácí korigovali stav na průběžných 1:4 pouze naším čistým vlastencem. Závěr utkání již změnu skóre nepřinesl, protože další nadějné šance Skohoutila, Mece a Daleckého zůstaly nevyužity a rozhodčí neměl odvahu odpískat již třetí penaltu proti domácím za jasné stržení Tlustého.
Ve všech utkáních se chceme presentovat aktivním, důrazným fotbalem se snahou o rychlý o přechod do útoku s častým zakončením. Ne vždy se nám to daří. Dnes nás velmi limitovalo velké množství nepřesností a jednoduchých ztrát. Povinné vítězství a tři body na úvod jarní části těší, ale výkon nebyl optimální.

16. kolo, 12. 3. 2022 v 12:00, Choceň