Po týdnu jsme nastoupili opět k okresnímu derby, tentokrát v Hlinsku to byl souboj o příčky nejvyšší. Domácí by se vítězstvím přiblížili v tabulce na bod k naší vedoucí pozici. My jsme naopak chtěli v tabulce vedení navýšit.

Od úvodních minut se domácí snažili dlouhými nákopy překonat naši středovou i obranou řadu a připravit si střelecké pozice pro útočníky. Dlouhé nákopy se nám ale dařilo odvracet a po získaných odražených míčích se nám dařilo vyrážet do rychlých přímočarých útoků. Aktivitou ve hře dopředu oplýval na pravé straně hlavně rychlonohý Leníček, bohužel ani jeden svůj průnik nezakončil gólově. Domácí v prvním poločase ohrozili naši branku nebezpečně pouze jednou, za to střelou do tyče zpoza šestnáctky přes hradbu těl. Naši nejvyloženější šanci neproměnil Wirkner, kdy z metru trefil domácího brankáře.

V úvodu druhého poločasu jsem domácí pustili našimi chybami do optického převahy. Z té domácí vytěžili pouze rohové kopy a jednu nemastnou střelu z ideální střelecké pozice. Zhruba od 55. minuty jsme začali opět přebírat aktivitu a získávat uzemní převahu. Po jednom z průniku dobře hrajícího Brychnáče jsme zahrávali přímý kop zpoza šestnáctky. K míči se postavil Kozák a střelou na zadní tyč otevřel skóre. V dalších minutách domácím začali docházet síly a my jme hru kontrolovali. Bohužel se nám nepodařilo vedení zvýšit, ač šance Leníčka, Vaníčka a střela Češky po brance hlasitě volaly. Závěr utkání jsme zvládli dobře i takticky a z Hlinska si odvezli důležité tři body.

Důležité utkání se silným nábojem derby jsme zvládli výsledkově, až na 10 minut v úvodu druhého poločasu, herně i takticky. Stejně jako v minulých utkáních byla ale naší slabinou efektivita a produktivita v koncovce. Zatímco v minulých utkáních nás neproměněné šance s ohledem na konečné skóre nemusely až tak mrzet, toto utkání bylo o jedné, dvou brankách a šest neproměněných tutových šancí by nás mohlo mrzet tuplovaně. Dobře jsme zvládali mezihru po zisku míče a vhodně měnili rytmus hry.

11. kolo, 10. 10. 2021 v 10:30
0:1
(0:0)
FC Hlinsko – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

61. min. Kozák

Sestavy

MFK Chrudim
Tlustý J. – Rozsypal, Krška, Češka, Kühr – Brychnáč (Modrovič), Tlustý T, Wirkner (Vaníček), Mec (Šeda) – Kozák, Leníček