U14: Tři hattricky při prvním MU

V prvním mistrovském utkání zvítězil tým do 14 let nad Spartou Kolín 15:1.

V sobotu 22. 8. 2020 jsme po krátké době opět sehráli zápas proti Spartě Kolín. Tentokrát už šlo o první ostrý zápas v nové mistrovské sezoně. V první polovině zápasu jsme nechali hodně vyniknout Kumpiho a často se i spoléhali na to, že své samostatné nájezdy promění. V 10. minutě již proměnil potřetí a zaznamenal první hattrick. Měl tak splněno? Ani náhodou! Měl velký hlad po gólech a byl pro soupeře velmi nebezpečný a střelecky efektivní.

Ve 12. minutě se podařilo Kolínu proměnit jednu z mála jejich šancí a stav byl 3:1. Potom ještě 17. minutě utekli naší obraně a prověřili Mikiho, který sice během zápasu neměl moc práce, ale pokud musel zasáhnout, tak svými zákroky pomohl týmu. Jako například hned dvakrát ve 20. minutě vyrazil nebezpečnou střelu.

Ve 28. minutě vybojoval Domino míč, utekl celé obraně a poprvé se i on zapsal mezi střelce. Jeho chvíle ještě přišly v další části zápasu. Ve 37. se prosadil střelecky i Craig, když Kumpi šikovně přenechal přihrávku skrze velké vápno. V poločase jsme vedli již 8:1, ale přesto Roman dál povzbuzoval hráče ke kvalitnější hře na jednotlivých postech.

Ve druhém poločase jsme již opanovali hřiště a soupeře nešetřili. Mezi střelce se dále zapsali Šimon Horký, který dal náš desátý gól zápasu, Matyáš Novák a Vít Malý, jenž uklidil míč "na zadní tyči". V 60. proběhlo poslední střídání. Ze hřiště odešel Adam Kumpan se sedmi vstřelenými brankami, tedy hned se dvěma hattricky a jednou brankou navrch v jednom utkání. Hned v prvním MU proměnil téměř všechny svoje šance, tak jak jsme si to přáli v přátelských utkáních. Na hřiště se po velmi dlouhé zdravotní přestávce podíval i Kikin (Lukáš Kohout). V 65. minutě si po faulu postavil míč na penaltu, ale neproměnil! Naštěstí brankářem vyražený míč poslal do sítě Dominik Bažout. Domino svůj hattrick dokonal brankou v 76. minutě a konečné skóre uzavřel svým druhým gólem v utkání Šimon Horký. Ve druhém poločase jsme nepolevili v aktivitě a díky tomu i přidali další branky. Dobrý začátek ale bude potřeba potvrdit v dalších zápasech, nespoléhat jen na aktivitu a střeleckou mušku několika hráčů.

Fotogalerie

1. kolo, 22. 8. 2020 v 12:00
15:1
8:1
MFK Chrudim – SK Sparta Kolín

Branky: 7x A. Kumpan, 3x D. Bažout, 2x Š. Horký, dále po jedné brance: C. Henderson, M. Novák a V. Malý. Rozhodčí: Louvar Jakub. Diváci: 70.

Zavřel (B), Spálenský, Stavinoha, Procházka, Bažout, Dvořák, Henderson, Holčapek, Kumpan (K), Malý, Novák Náhradníci: Kolbaba, Kohout, Poborský, Horký, Dítě, Mrázek, Uhlíř