Na slovíčko s MFK - 8. díl

Po zápase s Teplicemi jsme vyzvali dva vybrané hráče týmu U19, aby nám odpověděli na pár otázek do 7. a 8. dílu „Na slovíčko s MFK“. Druhý z krátkých rozhovorů zveřejňujeme právě dnes. Již teď můžeme něco prozradit: "Jaroušek" se stal za tento víkend hráčem "All Stars" díky hatricku za U19.

Představení hráče:

Jmenuji se Jaroslav Straka. Jsem útočník a bude mi v prosinci 18 let. Za MFK hraji s přestávkou 3 roky (pozn. redakce: V MFK byl ve starších žácích, potom 2 roky v Hradci a od léta 2021 je zpět.) Studuji na škole Bohemia Chrudim. Chci být hlavně zdravý, spokojený, šťastný a dělat fotbal, dokud to půjde. Přezdívku mám "Strakyč" či "Jaroušek".


Letos je velký tlak na výsledky a celkové umístění týmu U19 na konci sezony. Cítíš vyšší nároky a co tě motivuje k nejlepšímu výkonu?

Ano, dávám do toho všechno, naučil jsem se i víc makat pro tým a celkově si to užívám po boku starších a zkušenějších kluků. Cítím, že i mnohem víc rostu do budoucna a jsem za to rád, že jsem v tak skvělém týmu.Jak probíhá příprava na zápasy, jako byl teď proti Teplicím? Jaké jste měli úkoly a dařilo se je plnit? Co říkáš na předvedenou hru?

Příprava na zápasy je dobrá, je to hodně o taktice. S Teplicemi jsme chtěli být skvěli do defenzivy a hrozit ze standardek, což se podařilo. Oproti jiným týmům si myslím, že máme neskutečného týmového ducha a bojovné srdce, kterým jsme podle mne zvládli hodně zápasů.


V zápase s Teplicemi jste dali dva góly ze standardních situací a obzvlášť ten druhý byl unikátní (viz video). Už jsi někdy v životě viděl nebo dal podobnou branku? Trénujete nějak mimořádně standardní situace? Rozhodly podle tebe zápas s Teplicemi?

Ano, trénujeme a myslím, že zápas rozhodly právě standardky a naše chrudimské srdíčko. Jednou se mi povedlo dát tak krásnou branku, jakou právě náš "Chrudimský Rooney" v zápase dal.Těšíš se obzvlášť na některého ze soupeřů, proti kterým máte ještě letos hrát a proč?

Ano, na Hradec a Pardubice, kde jsem hrál. Nedali mi ani z poloviny šanci být lepší a ukázat všem, co ve mně je. Tuhle šanci a to, že ve mne někdo věří, jsem zažil až tady v Chrudimi.

Děkuji za rozhovor, Tomáš PoborskýAktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.