Na slovíčko s MFK - 6. díl

Dnes zveřejňujeme 6. a poslední díl první série dotazníku "Na Slovíčko s MFK". I tentokrát jsme se zeptali tří hráčů budoucího týmu U12 na stejné otázky. Výkladní skříní každého klubu jsou především jejich hráči. Rozhovorům s trenéry a funkcionáři se věnujeme zejména v "Rozhovorech", našim hráčům v mládežnických kategoriích jsme vytvořili vlastní rubriku webu s názvem "Na slovíčko s MFK".

Představení hráče:

1. dotazovaný hráč: Adam Koblížek, 11 let, tým U12, záložník, ZŠ Dr Jana Malíka Chrudim.


2. dotazovaný hráč: Jakub Mach, 10 let, tým U12, levý obránce, ZŠ u Stadionu Chrudim


3. dotazovaný hráč: Radim Čapka 10 let, tým U12, záloha nebo obrana, ZŠ Prachovice

Otázky:

Jak ses dostal do našeho klubu? Začínal jsi rovnou u nás, nebo jsi k nám přestoupil?

A. K.:Rodiče mě ve školce přihlásili do „pohybové školičky“, kterou organizoval MFK Chrudim. Od té doby jsem hráčem MFK Chrudim.

J. M.: S fotbalem jsem začal v SK Dřenice asi v 6 letech a před rokem jsem přestoupil do MFK Chrudim.

R. Č.: Do Chrudimi jsem se dostal díky tátovi, který šel trénovat ročník 2010 a zeptal se mě, jestli to nechci zkusit v Chrudimi. Před tím jsem hrál 2 roky za Třemošnici.


Kdo tě přivedl k fotbalu a kolik let již hraješ? Děláš i jiné sporty? Co tě na fotbale nejvíc baví? Kam to chceš ve fotbale dotáhnout? Jaké máš oblíbené kluby nebo hráče?

A. K.:K fotbalu mě přivedl taťka s dědou, fotbal hraju již 7 let. Rád dělám ale všechny sporty např. ping-pong, basketball, rád plavu a jezdím na kole. Na fotbale mě nejvíc baví dávat góly a líbí se mi, když hrajeme kombinačně jako jeden tým. Chtěl bych to ve fotbale dotáhnou do Českého národního týmu. Mezi mé oblíbené kluby patří samozřejmě MFK Chrudim a dále Bayern Mnichov a Juventus. Mými oblíbenými hráči jsou Cristiano Ronaldo a Ronaldinho.

J. M.: K fotbalu mě přivedl starší bratr, který také hrál fotbal za SK Chrudim, později za SK Dřenice a také mě trénoval při mých začátcích. Fotbal hraji asi 5let, rád sportovně rybařím. Na fotbale mě nejvíce baví vítězit s kamarády z týmu a velkou radost mám, když se mi podaří nahrát na góól.

Můj oblíbený klub je FC Slovan Liberec a nejoblíbenější hráč je Kylian Mbappé z PSG

R. Č.: K fotbalu mě přivedli rodiče a brácha, který už fotbal 2 roky hrál v Třemošnici. Fotbal hraju 3 roky. Mimo fotbal jezdím na koloběžce, na kole, kolečkových bruslích, občas jdu zrelaxovat do bazénu, někdy si zahraju s bráchou a rodiči discgolf. Na fotbale mě nejvíc baví trénování a zápasy. Chtěl bych si jednou zahrát za českou reprezentaci. Moje oblíbené kluby jsou SK Slavia Praha a Manchester City. Můj nejoblíbenější hráč je Kylian Mbappé.


Co budeš dělat o prázdninách (tábor, návštěva rodiny, soustředění, kam pojedeš apod) a budeš o prázdninách i sportovat?

A. K.:O prázdninách pojedu s rodiči na dovolenou do Jižních Čech, kde budeme jezdit na kole. Zúčastním se také soustředění U12 a příměstského tábora se Ski fanatickem, kde také hodně sportujeme. Na konci prázdnin pojedu ještě na soustředění s Chlapeckým sborem Bonifantes. Sportovat budu, kdykoliv to bude možné.

J. M.: O prázdninách půjdu na Futsal camp v Chrudimi, potom ještě na rybářský tábor na Seč a taky se těším na soustředění našeho týmu MFK Chrudim.

Také pojedeme s mámou a tátou na dovolenou do Českého Švýcarska, kde budeme podnikat túry po okolí. Plánujeme s tátou i nějaké výlety na kole.

R. Č.: Na začátku prázdnin jsem byl s fotbalovou partou na Lipně pod stanem. Pojedeme s rodiči na dovolenou. Čeká mě i letní soustředění. A na pár dní pojedu i k babičkám a dědečkům, kde budu jezdit na kole, kolečkových bruslích, hrát discgolf a pojedeme na různé výlety.


Co očekáváš od nové sezóny, bude podle tebe náročnější? Musíte se už teď připravovat s týmem na něco nového?

A. K.:Nová sezóna bude podle mě o dost náročnější, protože se hraje na větší hřiště, než jsme hráli v přípravkách. Budeme potřebovat mnohem větší kondičku a také soupeři budou podle mě těžší. Abychom uhráli nějaké dobré umístění v tabulce, budeme muset na sobě pořádně makat.

J. M.: Čekám, že to bude náročný, těším se a doufám že se nám s klukama z týmu bude dařit, i když jsme v loni v podstatě vůbec netrénovali a nehráli zápasy.

R. Č.: Určitě bude nová sezóna náročnější. Budeme hrát na větším hřišti, zápasy budou delší. A čekají nás i těžší soupeři. Ale už jsme si několik zápasů s různými soupeři na větším hřišti několikrát vyzkoušeli, takže už trochu vím, co nás čeká.

Fotogalerie

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.