Utkání zhodnotil hráč Filip Tůma: V sobotu 14. 4. jsme odehráli zápas proti týmu FK Náchod. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě. Hráli jsme s větším nasazením a intenzitou. Soupeře jsme nepouštěli za polovinu a v 22' minutě jsme se díky přízemní střele Matyho Nováka dostali do vedení. Čím víc se první půle chýlila ke konci, naše i soupeřova hra upadala do pasivity
a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Po poločase jsme znovu byli lepším týmem a náš počáteční tlak vyústil v centr, který náchodský obránce zblokoval rukou, a tak Matěj Koutský z penalty zvýšil na 2:0. Po šesti minutách jsme slavili znovu. Míč si ve vápně našel Filip Tůma a poslal nás do třígólového vedení. Zdálo se, že už si zápas pohlídáme a nedáme soupeři šanci zápas zdramatizovat. Ale přestali jsme se zajímat na fotbal a více pozornosti jsme věnovali provokacím ze soupeřovy strany. Náchodu se podařilo snížit po jejich dobré sekvenci. Zbytek zápasu už jsme dokopali, a i přes pár potyček jsme udrželi vedení až do konce. Chtěl bych pochválit za výkon, ale také lehce pokárat, že nesmíme v posledních pětadvaceti minutách soustředěnost a dohrát zápas bez jakýchkoliv problémů.

22. kolo, 15. 4. 2023 v 12:15, Chrudim