Utkání zhodnotil nováček týmu Šimon Karlík: Dne 4.3.2023 nastoupilo MFK Chrudim U16 v Liberci ke svému prvnímu zápasu jarní části. Počasí nám nepřálo, ale hráči se nenechali odradit a nastoupili v požadované sestavě. Tento tým doznal hned několika změn. Svoji premiéru ve funkci kapitána mužstva odehrál Craig Gordon Henderson. Dalším nováčkem v týmu je Šimon Karlík, který přišel ze Slatiňan. Vzhledem k velikosti hřiště jsme hned předpokládali, že zápas nebude jednoduchý. Ač jsme se snažili 1. gól vstřelil v 11. minutě soupeř. Během 10 min jsme vyrovnali na 1:1 chybou libereckých obránců. Náš první gól vstřelil Matyáš Novák. Poté dostal tým Liberce šanci, protože rozhodčí proti nám nařídil penaltu. Proměnit se ji však nepodařilo a náš golman Mikuláš Zavřel ji chytil. Bohužel po 5 min byla nařízena druhá penalta, i když neprávem a tu se již podařilo protihráči proměnit. Do druhé poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat a hlavně vyhrát. Bohužel se nám to nepodařilo a další gól jsme inkasovali v 58. minutě. Mezi 60. až 70. minutou se trenér rozhodl k výměně hráčů, a tím osvěžil hru. Hra měla rychlý průběh a soupeřům se podařilo šance lépe využít a v 70. minutě nám vstřelil gól na 4:1. Na tento gól soupeře jsme zareagovali a výstavní střelou, kterou míč vsítil do soupeřovi branky náš útočník Josef Bauer. V posledních 20 minutách se nám dařilo více prosazovat i v útoku, ale bohužel se nám dát další gól nepodařilo. Po bojovném utkání jsme v prvním zápase jarní části neuspěli a na hřišti Liberce jsme prohráli 4:2. Nevěšme hlavy, první neúspěch nás nesmí odradit.

Komentář trenéra: Do utkání jsme vstupovali s jasným cílem - hrát zodpovědně a důrazně, soupeři nedovolit brzy skórovat a tím ho dostávat do psychické nepohody a být tak těžším soupeřem než v prvním podzimním utkání. Bohužel jsme inkasovali již ve 11. minutě. Díky dobré práci dokázal Novák vystihnout přihrávku domácích a vyrovnat. Soupeři pak přálo štěstí, po naší chybě byla správně nařízena první penalta, kterou však Zavřel dokázal ukrýt do svých rukavic, za necelých 5 minut později rozhodčí s překvapením pro všechny hostující příznivce nařídil pokutový kop číslo 2. V poločasové přestávce jsme si vyříkali jak má naše pojetí hry vypadat, chtěli jsme přidat na důrazu a dělat to soupeři co nejtěžší. Bohužel ten poté dokázal opět 2x skórovat. V posledních 20 minutách jsme se dokázali chytit a díky zvyšující se aktivitě jsme dostávali soupeře pod tlak, bohužel však pouze s jedním gólovým momentem Bauera.

Našim hráčům patří pochvala za nasazení a bojovnost, technické a taktické nedostatky rozebereme u videa. Soupeři patří dík za kvalitní utkání, které jsme mohli sehrát, hrálo se ve velkém tempu nahoru a dolů.

Allstars: Růžička Adam

16. kolo, 4. 3. 2023 v 12:15, UMT NISA
4:2
2:1
FC Slovan Liberec B – MFK Chrudim B

Branky: 11. Čistecký Šimon, 30. Schejbal Vít (pen.), 58. Ptáček Šimon, 70. Kurc Martin - 21. Novák Matyáš, 76. Bauer Josef