Béčko se s domácími fanoušky rozloučilo vítězně

Poslední domácí utkání v premiérové divizní sezoně fotbalisté MFK Chrudim B zvládli na jedničku. Porazili nepříjemné Velká Hamry výsledkem 2:0 a kolo před koncem se v tabulce vyšvihli až na skvělé sedmé místo.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „Byl to další velmi těžký soupeř, který nás v posledních kolech čekal a my jsme šli znovu do utkání s tím, že chceme tyto týmy ze špičky tabulky co nejvíce potrápit a získat body. Musím říci, že se nám to povedlo na jedničku s hvězdičkou a klukům chci moc poděkovat, protože to bylo hodně těžké. V první půli jsme šli do vedení Michalem Zvolánkem po precizní přihrávce Davida Váchy a jednobrankový náskok udrželi až do poločasové přestávky. Ve druhém dějství jsme měli i potřebné štěstí při šancích soupeře, ale také kvalitu v defenzívě v čele s Jakubem Tlustým, který dokonce s bravurou zneškodnil pokutový kop. Šance jsme měli i my a ne malé. Celkově se dá říci, že jsme v závěru aktivní hrou Hamry převyšovali hlavně po fyzické stránce a odměnou byla druhá branka Šimona Sedláka z penaltového "puntíku", když byl nejprve sražen v pokutovém území Dan Novák a ihned po něm i David Zrůst. Taková výhra moc chutná, zvláště když si spočítáme náš věkový průměr, protože v závěru soutěže jsme stále mladší a zapojují se díky skvělé spolupráci s U19 končící dorostenci. V posledním kole zajíždíme v sobotu do Náchoda a chceme se s tímto premiérovým, ale velmi úspěšným divizním ročníkem rozloučit vítězně."

29. kolo, 3. 6. 2023 v 10:15
2:0
1:0
MFK Chrudim B – FK Velké Hamry 1911

Statistiky zápasu

Branky: 32. Zvolánek, 87. Sedlák (pen.). Rozhodčí: Martínek - Koranda, Novotný. ŽK: 2:3. Diváci: 150.