Obrat v Turnově přinesl tři body!

Chrudimské béčko si v neděli 27. května udělalo vítězný výjezd do Turnova. Zde sice rychle inkasovalo, po dvou trefách Davida Váchy ale dokázalo skóre otočit a po výhře 2:1 je v Divizi C na skvělém osmém místě!

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „V první půli byli domácí lepší v držení míče i v počtu šancí a také se po naší chybě ve středu hřiště v šesté minutě ujali vedení. Turnov byl dle očekávání hodně nebezpečný ze standardních situací, ale Kuba Tlustý nás opět výtečnými zákroky podržel. My jsme měli možnosti dotáhnout úspěšně několik slibných situací, ale většinou nás zradila už před finální fáze. Postupem času jsme se přece jen dostali do hry a Vácha do poločasové přestávky srovnal. Bylo nám jasné, že musíme reagovat střídáním na kvalitu středové řady domácích a do druhého poločasu jsme přešli na jednu z variant rozestavení, která byla před utkáním také ve hře. Jak se ukázalo, tak naše změny v sestavě naprosto naplnily a možná ještě předčily očekávaní, protože jsme domácí už do velkých šancí nepouštěli a sami jsme začali být nebezpeční z čehož pramenil druhý gól Váchy. Jak se ukázalo, tak to byla branka vítězná i když jsme měli další možnosti na výsledkovou pojistku. Výhry si moc vážíme, protože jsme několik utkání ztratili po dobrém výkonu buďto v závěru utkání, nebo smolnou brankou a teď jsme konečně podložili dobrou hru především ve druhé půli bodovým ziskem. Kluci si to zasloužili ukázali charakter a já jim děkuji. Těšíme se na poslední dvě kola, kdy nejprve v neděli 4.6. přivítáme silné Velké Hamry a týden na to vyrazíme do Náchoda."

28. kolo, 27. 5. 2023 v 17:00
1:2
1:1
FK Turnov – MFK Chrudim B

Branky: 6. Beníšek - 41. Vácha, 68. Vácha. Rozhodčí: Nymsa - Erlebach, Vitvar. ŽK: 1:1. Diváci: 220.