V Neděli jsme sehráli poslední podzimní zápas doma s FK Orlicko. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme zvítězit. A to se nám dařilo hned od začátku a po zodpovědné práci vzadu a stavění hry, se v útoku v 5 minutě prosadil utaženou střelou Šimon Ficek 1:0. To kluky nabudilo a tlačili se stále do zakončení. Díky tomu i rychle navýšil vedení Adam Koblížek po pěkné střele z vápna 2:0. Naše bolest, se ale ukázala i v tomto zápase, a to nevyužití a pálení šancí.A jak to bývá, se i tak stalo, soupeř nás potrestal po individuální chybě a stanovil výsledek první třetiny 2:1.

V druhé třetině jsme přistoupili, jak vyměnění, najednou se všeho báli a dávali šance soupeři. Který procházel obranou jak máslem. Díky golmanovi se však dlouho stav neměnil, ale bylo jasné, že to tak nebude dlouho. V obranné činnosti si dobře vedl pouze Dan Dibelka, u kterého bylo vidět, jak se má bojovat při ztrátě míče. Soupeř dál tlačil a dokázal to využít po strachu z rozehrávky rychlými góly 2:3. Na to jsme museli reagovat a prostřídali tak, aby se nám podařilo z kluků sundat deku a ukázat jim, že se není čeho bát a že fotbal umí. A To byl lék, který pomohl a prosadil se Matouš Wenzl a stanovil tak výsledek druhé třetiny na 3:3.

Do poslední třetiny se šlo s tím, že kluci dostali jasné pokyny, tak jak mají hrát a že se nebude opakovat druhá třetina. Chceme hrát fotbal, stavět hru, být první u míče, zlepšit první dotek, a to se i povedlo, až na pár propadů se klukům podařilo zatlačit soupeře před jeho branku a vytěžit z toho maximum. Po šesti minutách se prosadil Matouš Wenzl 4:3 a to kluky nabudilo, takže za minutu na to, dorazil do sítě z krásné fotbalové akce znovu Matouš Wenzl 5:3. Poté jsme opět končili na velmi dobře chytající gólmance, která spoustu šancí chytla. V poslední minutě se do akce do té doby velmi dobře hrající Pavel Suk, který chytrou kombinací a tvrdou střelou z vápna stanovil konečný stav zápasu 6:3.

Zápas nám ukázal sílu týmu, kluci chtějí hrát fotbal, mají chuť do fotbalu, a to je dobře. Jen občas prostě potřebují sundat deku, která na ně padne z ničeho nic.

12. kolo, 6. 11. 2022 v 10:00, Chrudim