V neděli jsme sehráli MU na nově postavené UMT v Chrudimi s týmem RMSK Cidlina. První třetina byla pro kluky velké vystřízlivění, bohužel zaspali první třetinu a soupeř toho využil rychlým vedením, kdy během 20 minut soupeř vedl 0:4. U všeho kluci byli poslední, bez aktivního napadání a zároveň i bez dostatečného důrazu. Jediný gól, který vstřelil Marek, jen korigoval stav na 1:4. Bohužel, za pár vteřin nám opět soupeř odskočil na čtyři branky a třetina skončila 1:5 pro soupeře.

Do druhé třetiny jsme udělali několik změn, to se ukázalo jako dobrý tah, kluci opět začali plnit to, co měli, začali opět hrát náš fotbal. První, kdo snížil stav byl Adam, po pěkné střele z poza vápna 2:5. Pak se pěknou akcí ze strany prosadil Patrik 3:5. A na závěr 10 minutovky se prosadil i Dan 4:5. To donutilo soupeře vyměnit gólmana. Následovalo ještě několik akcí, kde bohužel, už jasné gólovce zapracovala hlava a kluci bezhlavě pálili jednu šanci za druhou. Soupeř také více přitvrdil hru a několika nevybíravými zákroky, skluzy proti noze, klukům znechutili zápas. A toho využil i soupeř a z jasného mávaného postavení mimo hru vstřelil gól. 4:6. Druhou třetinu kluci jasně dominovali a odměnou jim bylo téměř srovnání stavu.

Do třetí třetiny šli kluci s tím, že to otočíme. Bohužel, se tak nestalo, a jasné gólovky, které jsme neproměnili se nám staly osudné. Zároveň i soupeř více přitvrdil, a to bylo i pro kluky složité, vzhledem k atakům, které zaváněly červenýma kartama. Zákroky odnesli i někteří zraněním. Soupeř nás potrestal třemi góly a odskočil na 4 branky 4:8. Klukům se podařilo na konci snížit, ale už to byla jen korekce stavu Matoušem na 5:8.

Troufám si říci, že mě mrzí nejen přístup našich kluků k zápasu, kde byly rezervy, které jsme si vysvětlili, ale více mě štve fakt, který učí kluky být zákeřný už od mala. Za mě by se skluzy měli zrušit/ zakázat, alespoň v mládežnické kategorii, protože to vede ke zbytečným zraněním a poškozením zdraví hráče. Více by se mělo dbát na vyhranost a fotbalovou chytrost, která by měla kluky zdobit.
6. kolo, 25. 9. 2022 v 10:00, Chrudim