V sobotu jsme sehráli MU v Praze, tentokráte na UMT. Do zápasu jsme šli s větší nemocností, takže nebylo do poslední chvíle jasné, kdo nastoupí. Ale nakonec se nám podařilo odjet s dobrým základem. Kluci byli nabuzeni ukázat, jak se u nás hraje fotbal. Jasně jsme si vytyčili cíle, jak budeme hrát, a to se nám i první třetinu dařilo, kdy jsme dominovali jak ve hře, tak soubojích, i ve hře jeden na jednoho. Brankář soupeře ale v prvních minutách podržel svůj tým. První gól dal v osmé minutě Marek a bylo to po pěkné kombinaci z pravé strany 0:1. Pak nám uklidnění přinesl Matouš, který navýšil vedení na 0:2. Pak se hra zklidnila a také dostal prostor náš gólman, který svými zákroky držel čisté konto. A proto jsme opět postupnou stavbou hry přidali další branku, a to po pěkné akci David na 0:3 a pak po osobním souboji a přejití přes dva hráče zakončil první třetinu Vítek na 0:4.

V druhé třetině jsme dále hráli hru, co nás poslední dobou zdobí, a kombinací od brankáře jsme navýšili na 0:5 po souboji ze strany se prosadil Matouš. Pak jako by se nám fotbalový bůh odvrátil
a začali jsme postupně pálit jednu šanci za druhou, toho využil soupeř a dvěma góly snížil na 2:5.
To kluky opět nakoplo a postupně se prosadil David na 2:6, pak Vítek 2:7 a také pěknou střelou na zadní tyč Aleš 2:8. Soupeř však dokázal ještě golem snížit na 3:8.

Do třetí třetiny jsme udělali pár změn, a bylo to vidět i na naší hře, kluci, co nebyli zvyklí hrát určité posty se s hrou chvilku sžívali. Bohužel to vedlo i k tomu, že jsme ze začátku neproměnili jasné šance, a tak soupeř přidal dvě branky po individuálních chybách 5:8. Zápas byl i díky menšímu hřišti nahoru a dolů. Hrálo se opravdu ve velkém tempu, ale kluci to zvládli a odvezli si z Prahy zasloužené vítězství 5:8.

5. kolo, 17. 9. 2022 v 13:00, ČAFC UMT
5:8
0:4, 3:8
ČAFC Praha – MFK Chrudim

Branky: 8‘ Chaloupka, 10‘ Wenzl, 23‘ Letocha, 28‘ Záleský, 33‘ Wenzl, 41‘ Letocha, 45‘ Záleský, 50‘ Kučera

Chaloupka, Ficek, Letocha, Mach, Martinec, Wenzl, Čapka, Dibelka, Kučera, Sokol, Záleský, Suk, Barvík