V neděli jsme sehráli utkání v Trutnově, počasí bylo náramné a tak to slibovalo pěkné fotbalové dopoledne. Kluci měli co napravovat z předchozího týdne. S kluky jsme si řekli, co chceme hrát, a to jsme celou dobu dodržovali a neslo to ovoce. Hned v první třetině jsme začali velmi aktivně a odměnou byl první gól po pěkné akci ze strany a zakončení Marka na 0:1. Následně se trefil i Adam a stav byl 0:2. Bohužel, ani v první třetině jsme se nevyvarovali tomu, že jsme zahodili několik gólových šancí. Které nám mohli dodat klidu. Protože před koncem první třetiny soupeř snížil na 1:2.

V Druhé třetině se nám opět povedlo hrát aktivně kombinační hru a zároveň se dokázat i prosadit. A to přes Matouše, který nám dal trochu klidu, kdy proměnil šanci ze strany na 1:3. Následně jsme trochu polevili a soupeř toho využil a z penalty snížil 2:3. Nám se ale podařilo za nedlouho z kombinace vytěžit další gól, kdy po faulu kopal penaltu Matouš a třetina byla zakončena 2:4.

Třetí třetina byla pro nás, co do gólů nejlepší. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině a až na několik nakopnutých balonu se nikam nedostal. To byla i jeho hra, nakopávané balony v celém zápase. Postupně se prosadil Matouš, Marek, Jirka a Patrik, který si zkompletoval čistý hattrick a stanovil tak konečný stav zápasu na 2:10. Bohužel jsme se svou aktivitou dostali do nevole domácích fanoušků a zároveň ne všechna rozhodnutí arbitra utkání byla dobrá a právem. I s ohledem na červenou kartu, kterou nám dal. Leč nebyla oprávněná. Za celou dobu jsme se nesetkali s takovým přístupem, i po zápase. Ale i to se bohužel v mládežnickém fotbale stává. Kluci si zaslouží pochvalu za přístup a zvládnuté emoce v zápase i po něm. Budeme dál pracovat na tom, co nám ještě dělá problém a v zápase se to ukázalo.

3. kolo, 4. 9. 2022 v 10:30, Horní Staré Město
2:10
1:2, 2:4
MFK Trutnov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Branky: 2‘ Chaloupka, 9‘ Koblížek, 37‘ Wenzl, 65‘ Wenzl (pk), 80‘ Chaloupka, 81‘ Zlesák, 82‘ Zlesák (pk), 83‘ Zlesák, 83‘ Ficek, 84‘ Pištora

Sestavy

MFK Chrudim
Chaloupka, Ficek, Letocha, Mach, Voňka, Wenzl, Zlesák, Dibelka, Koblížek, Kučera, Pištora, Sokol, Záleský, Suk