Na domácí umělce jsme přivítali tým z Kolína. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, hrálo se převážně od vápna k vápnu. Hosté se pečlivě soustředili na obranu a nám trvalo, než jsme našli recept na její překonání. Chceme dobře kombinovat, hledat okénka a být aktivní v konstruktivní rozehrávce již od gólmana. V prvním poločase se nám i dařilo, ale bylo to někdy pomalé a hodně čitelné, proto hosté dokázali naše útoky ubránit. Zrovna, když se bavíme na lavičce, že bychom to mohli překonat nějakou střelbou ze střední vzdálenosti, tak při soupeřově rozehrávce získává míč Mára a přesně trefuje do šibenice střelou z 25m. Poločas 1:0.

Do druhého přeci vstupujeme více aktivně a dá se říct, že se hra odehrává více na útočné polovině. A přichází i více šancí a střel na bránu. V první šanci nedal Tlapis, který si dobře zaběhl za obranu, ale v dobré pozici netrefil branku. Takovéto útoky krajních obránců chceme praktikovat více. Po útoku Séby a jeho zakončení do brankáře doráží Matěj do prázdné. Matěj celou akci vymyslel a výborně pokračoval v náběhu a gól si zasloužil. V dalším útoku byl již Séba přesnější a i když nadvakrát, tak ležícího gólmana překonal. Další skvělá akce, po standartní situaci soupeře náš brankář vyráží k Romčovi, Dan dává na nabíhajícího Adama a ten servíruje před bránu, kde Kryštof dobře zakončuje do protisměru, ale ještě lépe chytá hostující brankář. Poslední branku střílí z penalty Adam, kterou vybojuje Séba. Do AllStars jsem zvolil kapitána družstva Adama Růžičku, který si za svoje výkony zasloužil postup do dorostu do kategorie U16. Adam v Třebeši hrál hrotového útočníka, v Mýtě byl gólman a proti Kolínu při absenci všech stoperů zvládl i tuto pozici. My všichni z týmu Adamovi přejeme, aby se mu i ve vyšší kategorii dařilo.

7. kolo, 1. 10. 2022 v 10:00, Chrudim
4:0
1:0
MFK Chrudim – SK Sparta Kolín

Branky: 32. Průša Marek, 49. Kusý Matěj, 59. Souček Sebastian, 64. Růžička Adam (pen.)

Ondrůšek – Tlapák (48´ Tesař), Vaško, Růžička A., Branda (41´ Daniel), Valeš, Kusý, Krbálek (58´ Sadílek), Brychnáč, Souček, Průša (58´ Nejedlý)