Hostili jsme velmi dobrý tým, který se prezentuje kombinační hrou, s rotacemi hráčů a neustálými náběhy do volných prostorů. Celý zápas hodnotím velmi pozitivně, i když mrzí vyrovnávací branka devět minut před koncem. Soupeř byl nebezpečný a klidně si mohl odvést všechny body, když v poslední minutě po centru na malé vápno bravurním zákrokem Kryštof vychytal obrovskou šanci. Ale hezky popořadě.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a napadat soupeřovu rozehrávku. Jelikož jsme museli poskládat novou obranu vlivem nemocí, kdy Kryštof Valeš šel na stopera, Brandič na defenzivního a Tesik dokonce na levého beka tak nám chvíli trvalo než si to „sedlo“. Napadání nám nešlo, nebyli jsme dost rychlí a důrazní, soupeř využil naše okénka v obraně a hned ve 4´ se dostává do vedení, akci rozehrává středem, náběhu za obranu po pravém křídle a zakončení na zadní tyč. Mezi desátou
a dvacátou minutou je hra vyrovnaná, máme dvě nadějné šance a střely, ale hostující brankář drží. Pak zase hosté udeřili, tentokrát z leva, kdy se dobře přes naši obranu uvolnil jejich hráč a naservíroval před prázdnou, kde uklízí na 0:2 nabíhající útočník. Chceme být dále aktivní a z další šance kopeme roh, který propadne až na zadní tyč k úplně volnému Adamovi a ten snižuje. Hned za minutu po dobrém zisku míče ve středu hřiště a rychlém náběhu Adam vyrovnává. Branka nás nakopne, kdežto soupeř má chvíli hlavu dole. Dokážeme toho využít a v 33´ jdeme do vedení zásluhou Séby, který chladnokrevně proměnil únik po špatně zahraném ofsajd systému hostí, opět tomu předcházel náš dobrý zisk ve středu hřiště. Poločas tedy 3:2.

Do druhého hodně upravujeme taktiku a hrajeme ještě více z bloku, kdy soupeř hraje s míčem (podotýkám, že po celý zápas velmi aktivně a dobře s velkou přesností). My se snažíme eliminovat náběhy a hru středního záložníka. Po zisku chceme jít do otevřené obrany a rychle zakončovat. Až do 60´se hra více méně odehrává ve středu hřiště bez velkých šancí na obou stranách. Hosté jsou stále aktivní a nebezpeční, jedna střela pod břevno vyráží Kryštof, další útok hostí v 71´ uhrajeme
k lajně, kde se podaří hostům odcentrovat a na vápně zakončuje útočník ze vzduchu přesně k tyči.

V poslední minutě vychytal hlavičku Kryštof, proto utkání skončilo remízou. Jestli to je ztráta nebo zisk asi ukážou další kola v soutěži. Na jednu stranu dobrý bod s kvalitním soupeřem, na druhou stranu chybělo pár minut ke třem bodům a na třetí stranu jsme nemuseli mít ani jeden. Chválím celý tým za zodpovědný výkon.

5. kolo, 17. 9. 2022 v 09:30, Chrudim
3:3
3:2
MFK Chrudim – Football Talent Academy

Branky: 23. Růžička Adam, 24. Růžička Adam, 34. Souček Sebastian - 4. John Jakub, 21. Saleh Robin, 71. Saleh Robin

Ondrůšek, Daniel (65‘ Krbálek), Hilbert, Valeš, Tesař (65‘ Nejedlý), Branda, Kusý, Kumpošt, Holeka, Souček, Růžička A.