V prvním poločase jsme se báli hrát fotbal, veškeré naše snahy vedly pouze přes dlouhé míče, mnohdy zbytečně jsme zbrkle vyhazovali míče a spíše jsme se soustředili na defenzivu. Soupeř byl aktivní. My však z minima dokázali vytěžit maximum a tak i přes ne příliš líbivý výkon jsme šli do šatny za stavu 2:0, kdy jsme dokázali hlavně díky důrazu vstřelit 2 branky.

O přestávce jsme si důkladně vysvětlili další způsob zakládání a přechodu do ofenzivy, který chceme v návaznosti na starší ročníky a koncepci mládeže klubu praktikovat.

Druhý poločas pak na hřiště vyběhl zcela jiný tým, který se snažil přesně plnit zadané pokyny. Naše hra už snesla přísnější kritéria, i když k ideálu je to pořád daleko. Postupně se tak snažíme odbourávat negativní prvky naší hry, ze všeho nejvíce však musíme odstranit strach ze hry, je potřeba být více odvážní a nebát se jít do kombinace.

10. kolo, 8. 10. 2022 v 12:30, Chrudim
3:0
2:0
MFK Chrudim B – TJ Sokol Třebeš

Statistiky zápasu

Branky: 30. Andrejs Tadeáš, 42. Tůma Filip, 90. Růžička Adam

Sestavy

MFK Chrudim B
Zavřel, Horký, Komárek, Tůma, Andrejs (62' Schejbal F.), Zahradník (54' Koutský), Mrázek (54' Bažout), Látal, Uhlíř (65' Zářecký), Henderson, Novák (62' Růžička)