Derby s Vysokým Mýtem přineslo velmi zajímavé utkání, které se hrálo ve vysokém tempu nahoru a dolu. Na menším druhém hřišti v Mýtě jsme hráče upozorňovali na velké množství soubojů, které nás čeká. Soupeř tak těžil primárně z důrazu a dobře zvládnutého presu. My jsme se ze začátku snažili o výstavbu, avšak postupem času jsme hru zbytečně zjednodušovali.

První poločas byl z naší strany takticky velmi dobře zvládnutý, naši hráči nenechali kvalitnímu soupeři nic zadarmo. Dlouho se hrálo na obou stranách bez šancí. My jsme vyslali na soupeře dvě střely z velké vzdálenosti, bohužel ani jedna nemířila mezi 3 tyče. Ve 45‘ jsme pak byli po standardní situaci úspěšnější v pokutovém území soupeře a dostali se do vedení.

Do druhého poločasu jsme naše hráče nabádali k vyvarování se standardních situací, které, jak víme, má soupeř velmi kvalitní. Bohužel jsme dvě takové nedokázali pohlídat a soupeř brzy otočil vývoj utkání. Následně v 83‘ po zcela zbytečné ztrátě uprostřed hřiště běžel hráč domácích sám na Zářeckého, který hasil požár za cenu pokutového kopu. Na konci utkání se soupeř začal věnovat primárně defenzivě, náš tlak jsme však dokázali zúročit až v 90‘, kdy se krásně z přímého kopu trefil Boguaj.

Soupeři děkujeme za kvalitní férové utkání, avšak co nastalo po utkání do fotbalu rozhodně nepatří! Posměchy a urážky na našeho hráče ze strany domácích „frajerů“ byly hodně za hranou, ale co se dá dělat, ten daný hráč bude hrát druhou ligu dorostu, zatímco domácí brzy možná krajský přebor 😊
5. kolo, 7. 9. 2022 v 17:15, Vysoké Mýto / tráva
3:2
0:1
SK Vysoké Mýto – MFK Chrudim B

Statistiky zápasu

Branky: 45‘ Boguaj, 90‘ Boguaj

Sestavy

MFK Chrudim B
Zářecký, Andrejs (55‘ Bažout), Meduna, Dítě, Látal, Koutský (73‘ Papoušek), Horký (64‘ Mrázek), Uhlíř (64‘ Spálenský), Henderson (55‘ Zahradník), Drobný, Boguaj