Do utkání jsme nastoupili v novém rozestavení s touhou otevřít náš střelecký účet, což se nám podařilo. V prvním poločase jsme chvílemi bojovali s organizací v rozestavení, avšak soupeř nedokázal využít ani jednu ze svých šancí, naopak my jsme se dostali brankou Drobného do vedení. Druhý poločas byl z naší strany lépe zvládnutý takticky, avšak polevili jsme a soupeře jsme nechali více hrát jeho jednoduchou hru nákopy, díky čemuž jsme se dostávali zbytečně pod tlak. Vyšlo nám také střídání, čerstvá síla na hrací ploše dokázala opět vyvinou mnohem větší tlak a tak jsme se právem dostali do dvoubrankového vedení, kdy soupeř pak korigoval v poslední minutě hezkou brankou.

Po celé utkání jsme se snažili plnit předem dané pokyny a nehrát hurá fotbal nahoru, což nám vycházelo a dokázali jsme se dostávat do šancí. Hráčům patří dík za to, jakým způsobem k utkání přistoupili a jak pracovali, ale je však nutné podotknout, že soupeř minimálně 2 stoprocentní šance trestuhodně zahodil.

První vítězství a první branky nám však ukazují, že jdeme správnou cestou, proto budeme i nadále poctivě pracovat a snažit se dělat radost sobě, klubu i rodičům!

2. kolo, 13. 8. 2022 v 12:15, Areál Olympia HK
2:3
0:1
FC Slavia Hradec Králové – MFK Chrudim B

Statistiky zápasu

Branky: 62. Kuryljak Vasil, 90. Smrčka Adam - 37. Drobný Lukáš, 82. Spálenský Michal, 88. Spálenský Michal

Sestavy

MFK Chrudim B
Zavřel, Dvořák, Meduna, Bažout (72‘ Papoušek), Zářecký (61‘ Látal), Koutský (72‘ Popílek), Horký (61‘ Mrázek), Zahradník, Henderson, Novák (K, 66‘ Spálenský), Drobný