Do utkání jsme vstoupili dobře, ale nedařila se nám finální fáze hry, a tak dobrý vstup neměl nijaké vyznění. Pomohli jsme si standardní situací – Holeka dorážel do prázdné branky, soupeřův hráč zahrál na brankové čáře rukou a kopala se penalta plus červená karta – Boguaj s jistotou proměnil. Netrvalo však dlouho a soupeřův útočník upadl po souboji s Kaválkem v naší šestnáctce a kopala se penalta i na druhé straně – 1:1. V této fázi jsme hodně kazili přihrávky, lehce jsme ztráceli míče a byli nedůrazní v soubojích. Měli jsme jen jednu možnost v závěru, kdy Mošnerův centr poslal Drobný hlavou těsně vedle tyče.

Po přestávce a změnách v sestavě jsme měli místy až drtivý tlak, ale branka nepřicházela a soupeř nás mohl potrestat z brejku po naší standardní situaci – Kolbaba nás ale podržel. Rozhodnutí přišlo po akci Boguaje po pravé straně, kdy jeho centr trefil Meduna a Drobný následně jeho střelu umístil za brankovou čáru. Další centry se již neujaly, stejně jako pokus soupeře o vyrovnání v závěru utkání. Hráno na přírodní trávě.

11. kolo, 16. 10. 2022 v 13:30, Chrudim
2:1
1:1
MFK Chrudim – FC Silon Táborsko

Statistiky zápasu

Branky: 22‘ Boguaj (pk), 74‘ Drobný

Sestavy

MFK Chrudim
Kolbaba, Bleha (55‘ Gocman), Kaválek, Holeka, Macháček, Drobný, Bíško, Tichý (46‘ Rešetár), Mošner, Bauer (46‘ Meduna), Boguaj (75‘ Olšán)