Úvod utkání zastihl v lepší pohodě hosty a měli několik možností v době, kdy naše obranná fáze celého týmu nebyla dobrá, ale byly z toho jen dvě tyčky a střely mimo branku. Postupně jsme byli nebezpeční i my a výsledkem byla první branka, kdy Kohout skvěle vnikl do šestnáctky soupeře a byl sražen – penaltu proměnil Hromek. Měli jsme i velmi dobré pasáže, hodně situací 1:1, dostatek střel i standardních situací a po tyčce Mošnera se trefil z úhlu Macháček.

V úvodu druhé půle trefil tyčku hlavou Kaválek a i soupeř se činil a byl nebezpečný, dokázal snížit na 1:2 a náš brankář se měl co ohánět především proti střelám zpoza šestnáctky, jednou opět zvonila tyčka. Nakonec padlo rozhodnutí až v samém závěru, kdy jsme odrazili nápor soupeře a Gocman vyslal do sóla Bauera, který utekl obraně hostí a pojistil naše vítězství. Náročné utkání a zdatný soupeř, cenné vítězství a slušný výkon.

2. kolo, 14. 8. 2022 v 13:30, Chrudim
3:1
2:0
MFK Chrudim – SK Petřín Plzeň

Statistiky zápasu

Branky: 17. Hromek Lukáš (pen.), 39. Macháček Adam, 90. Bauer Josef - 63. Zub Adam

Sestavy

MFK Chrudim
Kolbaba, Bleha, Kaválek, Procházka, Macháček, Vavřín, Rešetár (80‘ Tichý), Kohout (60‘ Bíško), Mošner (60‘ Gocman), Valenta (80‘ Bauer), Hromek (80‘ Olšán)