Proti Spartě jsme měli jen jediný den na odpočinek a sami jsme byli zvědaví, jak toto prestižní utkání zvládneme. Hosté se prezentovali rychlým, přímočarým fotbalem, se kterým jsme měli v několika případech velké problémy. Přesto jsme to byli my, kdo se z první vážnější akce prosadil. Skohoutilovu přihrávku pustil chytře Gerhart a Libor Pešek nás poslal do vedení. Hosté poté zařadili na rychlejší stupeň hry a hrálo se většinou jen na naší polovině. Ve 30´ jsme ale mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Tobiáš Gerhart si našel krásný centr Denise Holuba a hostující brankář konečky prstů vytáhl naši hlavičku na rohový kop. Velká škoda. Nedáš, dostaneš, platilo hned ve 39´, kdy se hostující hráč prosmýkl mezi našimi obránci a pěkným obstřelem na vzdálenější tyč vyrovnal.

Po změně stran sparťané pokračovali ve své hře a v 51´ šli do vedení. O pár minut později mohli hosté vstřelit třetí branku, ale Kuba Tlustý předvedl fantastické zákroky. Poté jsme už konečně začali hrát my a až do konce zápasu se hrál nádherný fotbal. V 70´ proměnil pokutový kop po faulu na Patrika Skohoutila Jarda Straka a hned o 3´ minuty dává třetí branku kanonýr Patrik Skohoutil. Závěr utkání jsme šli na krev a hosty jsem již do ničeho nebezpečného nepustili. Skvělý zápas z obou stran, který se musel přítomným divákům líbit.

Foto: https://klang.rajce.idnes.cz/MFK_Chrudim_U19_AC_Sp...

19. kolo, 28. 9. 2022 v 16:30, Chrudim
3:2
1:1
MFK Chrudim – AC Sparta Praha B

Statistiky zápasu

Branky: 11. Pešek Libor, 70. Straka Jaroslav, 73. Skohoutil Patrik - 39. Kuča Lukáš, 51. Rožánek Karel

Sestavy

MFK Chrudim
Tlustý Jakub, Holý (77‘ Tlustý Tomáš), Kosina, Vondrouš, Hromek, Dalecký (64‘ Fojtů), Holub, Gerhart, Pešek (64‘ Pilař), Skohoutil (77‘ Lang), Straka (80‘ Smutný)