Osmé místo! Chrudim po remíze s Vyškovem uzavřela první polovinu tabulky

Chrudimští fotbalisté v rámci 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali na domácím stadionu 0:0 s Vyškovem. Pro domácí specialisty to byla již desátá remíza v jarní části soutěže. Vyškov po třech výhrách ztratil a putuje do baráže o FORTUNA:LIGU. Východočeši končí na osmé příčce soutěže se ziskem devětatřiceti bodů.

Chrudim nastoupila do souboje s Vyškovem velmi bojovně a v prvních minutách na trávníku vládla. Udeřit mohla hned z první akce, kdy po spolupráci s Davidem Látalem zakončil lobem do tyče Petr Juliš. Chvíli na to musel Kinský vytáhnout z pod břevna hlavičku Haška, postupem času však převaha Chrudimi vyprchala a hrát začal favorit s ambicemi na postup do nejvyšší soutěže.

Slušnou šanci měl po půlhodině hry Ondřej Vintr, jehož přízemní zakončení z penaltového puntíku vyškrábl brankář Floder. O tři minuty později byla blízko gólu Chrudim, hlavička David Látala ale skončila opět pouze na tyči. První poločas přinesl řadu šancí a zajímavých fotbalových momentů, chyběly však branky.

A to se nezměnilo ani po přestávce. Rozčísnout bezbrankové skóre mohl Petr Juliš, jenže před prázdnou brankou se mu míč zamotal mezi nohama a nedokázal nakonec ani zakončit. S postupujícím časem přebíral Vyškov stále více aktivitu, dobře bránící Chrudim ale změnu stavu nepovolila. Nejblíže byl v 90. minutě střídající Toure, který ukázkovou ranou nastřelil břevno!

Chrudim zapsala remízu 0:0 a končí osmá, což je její nejlepší druholigový výsledek. Vyškov bere druhé místo a v baráži se těší na Zlín.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Remíza chutná. Myslím si, že jsme do utkání dobře vstoupili, měli jsme tam dvě tyče, poté Julda (Petr Juliš, pozn. red.) nedal asi tisíciprocentní šanci a v závěru nám již začaly docházet síly. Soupeř střílel nebezpečně z dálky, ale gól nedal. Remízu s druhým týmem tabulky bereme, i když si myslím, že kdybychom na začátku byli úspěšnější v našich šancí, mohlo to skončit i lépe. Máme 39 bodů, chtěli jsme víc, ale jsme spokojeni."

30. kolo, 28. 5. 2023 v 17:00