Demolici Karviné řídili Záviška s Firbacherem

Fotbalisté Chrudimi rozstříleli v devátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Karvinou po obratu 5:1. Slezané vedli od 25. minuty zásluhou Mikuše, za Východočechy ale poté dvakrát skóroval Záviška a Firbacher nasázel hattrick. Svěřenci trenéra Kronďáka vyhráli ve druhé nejvyšší soutěži poprvé od 21. srpna a v tabulce se posunuli na desáté místo. Karviná je aktuálně osmá.

V Chrudimi se začalo velmi zostra. Po žluté kartě v první minutě na straně Karviné se chtěli Chrudimští pomstít gólovou radostí a v úvodních okamžicích svého soka k ničemu nepustili. Dobrou šanci si vypracoval například Michal Vrána, jehož zakončení bylo na poslední chvíli přizvednuto nad, sám na branku šel Marek Kejř, ale jeho vychytal gólman Neuman.

Karviná nejprve zahrozila hlavičkou Šindeláře do břevna, po další standardní situaci došlo k závaru, který v první branku utkání přetavil Jan Žídek. Z vedení se však Karviná radovala patnáct minut. Aktivita Chrudimi byla odměněna po dalším rohovém kopu, na který si naskočil nepokrytý Jan Záviška a určil tak poločasový stav utkání na 1:1.

Ve druhém poločase však přichystali domácí fotbalisté koncert. Krátce po návratu z kabin byl ve vápně faulovaný Vrána a nařízený pokutový kop proměnil Jan Záviška ve druhou trefu v duelu - 2:1. A když na hřiště přišel v 61. minutě Filip Firbacher, bylo s Karvinou zle. Ten si v závěrečných třiceti minutách připravil tři ukázkové branky, kterými nakonec upravil skóre na konečných 5:1! Jeden gól šel o tyčku, druhý o břevno a třetí byl přesnou tečí mimo dosah brankáře.

Karviná se již na výraznější odpor nezmohla a svoji pozici favorita tak v body nepřetavila. Chrudim vyhrála po pěti zápasech a připsala si důležité tři body!

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Vyhráli jsme a strašně jsme to potřebovali. Doma jsme už několik zápasů nevyhráli a bylo to opravdu nutné. Celý týden jsme se na zápas připravovali a bylo nám úplně jedno, kdo přijede. Jestli je to Karviná nebo kdokoliv jiný. Chtěli jsme jít za vítězstvím, ať by bylo průběžné skóre jakékoliv. Za to, že jsme právě s Karvinou prohrávali a otočili výsledek na 5:1, patří klukům obrovská poklona. Dřeli, odmakali to a to co jsme si v pondělí řekli, tak do puntíku splnili.”

9. kolo, 17. 9. 2022 v 10:15
5:1
1:1
MFK Chrudim – MFK Karviná

Branky: 41. Záviška, 50. Záviška (pen.), 69. Firbacher, 79. Firbacher, 90+2. Firbacher – 26. Mikuš. Rozhodčí: Kvítek – Arnošt, Dobrovolný. ŽK: 5:3. Diváci: 610.

Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána (87. Juliš), Průcha (90+2. Harušťák), Kejř (87. Látal), Záviška (90+2. Bauer) – Jedlička (61. Firbacher).