Na závěr sezony si hráči U19 zajeli změřit své síly se soupeřem se Slovenska. Jak utkání probíhalo a jaký dojem na nás zanechal soupeř, tak náš klub na stadionu ŠK Slovan Bratislava, se dočtete v hodnocení utkání hlavního trenéra Honzy Zvolánka:

ŠK Slovan Bratislava U19 2:2 (1:2) MFK Chrudim U19

Sestava: Janůj, Novák, Gregovský, Vaško (Čejka), Vondrouš, Pešek (Nykodým), Sedlák, Holub, Bauer (Chichak), Straka (Musílek), Kozák

Branky: Vondrouš, Straka

Hodnocení: Na závěr mimořádně úspěšné sezóny jsme si zajeli zahrát mezinárodní utkání do Bratislavy a poměřit si síly s výběrem U19.

Zde nás hostil nejúspěšnější slovenský klub ŠK Slovan Bratislava. Utkání jsme odehráli v sídle akademie Slovanu, v bratislavském Ružínově, kde se nám dostalo vřelého přivítání od nejvyšších představitelů akademie.

Kluci si mohli prohlédnout zázemí akademie, hrací plochy, tréninkové a sportovní zázemí a v neposlední řadě regenerační a rehabilitační centrum. Trávník splňoval špičkové parametry a pyšnil se nejvyšší možnou certifikací pro případná mezinárodní utkání Youth Champions League.

Samotný zápas byl ve znamení velké kvality domácích hráčů, zejména v technických dovednostech, které zvládali ve velké rychlosti, spojených se skvělou prací v prostoru a v obrovsky rychlých přechodech do poslední útočné třetiny.

V obranné činnosti si můžeme vzít poučení z toho, jak se rychle přepíná po ztrátě „lopty“ a s tím ukázkový repressing. První poločas proti nám vyběhli nejtalentovanější hráči ročníku 2005, po výměně stran nastoupila komplet nová jedenáctka hráčů a zároveň několik reprezentantů ročníku 2004.

Utkání pro nás začalo skvěle, kdy se hned ve 2´ prosadil po rohovém kopu Honza Vondrouš, 0:1. Vzápětí ale domácí srovnali po přesné střele zpoza vápna, 1:1. Poté nás podržel Honza Janůj, který vychytal domácího útočníka. V 17´ se měla pískat penalta po faulu na Jardu Straku, píšťalka slovenského rozhodčího bohužel zůstala němá. To našeho střelce „Jarouška“ nabudilo, stáhl si krásný centr, přehodil elegantním lobem brankáře a poslal nás opět do vedení 1:2.

Domácí Slovan opět kontroval nebezpečnou šancí, ale tentokrát se ukazatel skóre neměnil. Ve 30´ jsme měli další dvě vyložené příležitosti, ale jak Straka, tak Pešek své 100 % šance neproměnili. Hezkou střelou se ještě o chvilku později prezentoval kapitán Šimon Sedlák, ale brankář domácích byl připraven.

Poločas tak skončil v náš prospěch 1:2.

Ve druhém poločase domácí svou hru zrychlili a některé akce z jednoho doteku jsme „překvapivě“ nechytali, ale vše naštěstí končilo na naší skvělé defenzívě. My jsme se snažili o stejný přímočarý styl hry a několik dalších příležitostí jsme si vytvořili, ale střely Jakuba Vaška a Davida Bauera mířily jen do dobře postaveného brankáře domácích.

Slovan kombinoval, několik závarů domácí také měli, ale stav se pořád neměnil. Přišla však 80´ a po centru ze strany a prosazení hráče na zadní tyči se domácí konečně dočkali a my smutnili.

Cítili jsme však, že můžeme zápas dotáhnout do vítězného konce a šli jsme si za tím. Chvilku před koncem se v další vyložené šanci po centru Libora Peška objevil David Bauer, ale jeho hlavičku bohužel domácí brankář fantasticky vyrazil.

Dvě minuty před koncem ještě Jarda Straka svou „obalovačkou“ mohl přidat vytouženou branku, ale opět nechal vyniknout domácího strážce svatyně.

Zahraniční konfrontace si nesmírně vážíme, myslím si, že jsme zanechali skvělý dojem.

ŠK Slovan Bratislava chce s námi i nadále spolupracovat, což nás mimořádně těší.

Zahřála i věta od ředitele akademie „Kiež by sme mali v druhej lige viac takých kvalitných súperov.“