K poslednímu přátelskému zápasu, který jsme zároveň pojali jako generálku na jarní část sezóny, jsme vyrazili do Rozhovic. Ty se nachází momentálně na druhém místě krajského přeboru mladších žáků. Utkání se hrálo ve formátu 7+1 a časově 3x30min, jako jsme zvyklí z naší soutěže.

Hned od začátku se ukázalo, že jsme si pro generálku vybrali kvalitního soupeře, který nás prověří po všech stránkách. Zápas začali lépe domácí, kteří se dostali do vedení. Naši kluci ovšem nesložili zbraně a bylo na nich vidět, že chtějí zápas zdramatizovat a jeho vývoj zvrátit ve svůj prospěch. Oba týmy se prezentovaly aktivní hrou. Díky tomu bylo na obou stranách v průběhu celého zápasu k vidění mnoho pohledný akcí. Domácí hráči se dostali do více střeleckých příležitostí, ale nedokázali je přesně zakončit. My jsme byli produktivnější a efektivnější. I tak se skóre v prvních dvou třetinách přelévalo z jedné strany na druhou. Výsledkem byla vyrovnaná a naprosto otevřená „fotbalová partie“. Ruku v ruce s tím korespondovalo i vyrovnané skóre v prvních dvou třetinách, které skončily 2:2, respektive 3:3. V poslední třetině se klukům podařilo dostat do dvoubrankového vedení. Domácí snížili na rozdíl jediné branky a v poslední minutě utkání se jim díky naší nekoncentrovanosti málem podařilo vyrovnat. Naštěstí se poslední střela na naši branku nevešla mezi tři tyče. Nakonec se klukům podařilo uhájit těsné vítězství v poměru 8:7 z našeho pohledu.

Tento zápas nám ukázal a potvrdil, že kluci by měli dokázat hrát vyrovnané zápasy se špičkou krajských žákovských týmů (které mají v týmu i starší hráče).

Zároveň bychom měli být schopni odehrát vyrovnané zápasy s většinou týmů, které hrají stejnou soutěž jako my. Také velmi kvitujeme, že se kluci v tomto zápase prosadili hned čtyřikrát po standartních situacích a rohových kopech. Celkově předvedený výkon hodnotíme kladně, ale i přesto je potřeba neusnout na vavřínech a pracovat na sobě v trénincích i nadále.

Příští víkend, konkrétně v sobotu 10.4.2022, už nás čeká první mistrovské utkání proti týmu RMSK Cidlina Nový Bydžov na hřišti v Hlušicích.

, 2. 4. 2022 v 00:00