V sobotu jsme odehráli poslední přípravné utkání. Zajížděli jsme ke kvalitnímu soupeři a na přírodním trávníku se odehrál kvalitní souboj. Ač utkání skončilo nula-nula, nebylo o zajímavé akce nouze. Hodnocení rozdělíme podle poločasů.

V prvním se nám naše hra moc nepovedla. Domácí po prvotním oťukávání vzali otěže utkání do svých rukou a byli to oni, kdo udával tempo hry. Vůbec se nám nedařila konstruktivní rozehrávka, byli jsme pomalí a zbrklí a ztráceli hrozně moc jednoduše míče. Domácí měli sérii rohů, ze kterých nic nevytěžili, pak kopali přímý kop – s ním si bravurně poradil Kryštof, ke konci poločasu měli domácí další dva závary před naší bránou, které obrana s vypětím všech sil ubránila. My jsme si žádnou šanci prakticky nevytvořili.

Druhý poločas byl z naší strany diametrálně jiný. Trochu jsme přeskupili posty a začali více běhat a vyhrávat souboje a tím se dostávat na dostřel domácí branky. Hra se více otevřela a bylo to nahoru dolů. Největší šance ke vstřelení branky měl Tomáš, který se dvakrát objevil tváří tvář domácímu brankáři, ten ho ale v obou případech vychytal. Z našeho prvního rohu hlavičkoval neskutečně Adam R., ale bravurní zákrok předvedl domácí brankář. Poslední naší šanci měl Lukáš, který se probil před gólmana, ale střela neměla potřebnou razanci. Ke konci ještě zahrozili domácí, ale obrana v čele s Kryštofem dnes pracovala dobře. Je třeba podotknout, že oba týmy měli kopat penaltu, nejdříve my za zákrok na Tomáše, domácí těsně před koncem za ruku ve vápně. Ale jinak úzkoprse pískající rozhodčí tyto ošemetné situace přešel. Každopádně druhý poločas byl dobrý, kluci se snažili hrát, to co chceme, ale i když to pokaždé nevyjde, má to smysl.

Děkujeme domácím za kvalitní a pro nás přínosné utkání a již nyní se těšíme na první mistrovské utkání, které sehrajeme příští sobotu v Kolíně.

, 2. 4. 2022 v 00:00
0:0
(0:0)
Fotbal Neratovice - Byškovice – MFK Chrudim

Sestavy

MFK Chrudim
Ondrůšek K., - Hilbert J., Zvěřina M., Růžička A., Vaško O., Krbálek O., Tesař J., Kusý M., Valeš K., Sadílek D., Juriček D., Nejedlý L., Malinský T., Tlapák J., Holeka V.