V sobotu 12.3.2022 jsme se vydali autobusem, společně s týmem U13, k dalšímu přípravnému utkání do dalekého Jablonce nad Nisou, abychom poměřili své dovednosti s kluky z Fotbalové akademie.

Se soupeřem jsme se domluvili na odehrání zápasu v klasickém ligovém formátu, tzn. odehráli jsme 3 x 30 min. Každá z těchto třetin byla v našem podání naprosto odlišná (bohužel). Do první třetiny jsme vstoupili vcelku dobře. Kluci se snažili dodržovat věci, které jsme si řekli před zápasem. Klukům se dařilo aplikovat věci z tréninku do zápasu a přinášelo to své ovoce. I když jsme několikrát v první třetině byli v situaci, kdy jsme prohrávali o gól, tak kluci zůstali koncentrovaní, soustředění a chtěli stále předvádět svoji hru. Odměnou jim za to byly 2 góly na konci třetiny, díky kterým otočili skóre a první třetinu vyhráli v poměru 4:3. A to jsme během zápasu ještě nevyužili několik slibných příležitostí k navýšení náskoku, včetně neproměněné penalty. I to se stává 😊. Do druhé třetiny se nám bohužel vstup vůbec nepovedl a můžeme jen spekulovat, čím to bylo. Většina kluků to po zápase vyhodnotila tak, že díky podařenému závěru první třetiny polevili a mysleli si, že se zápas vyhraje sám. Velmi brzo přišel střet s realitou. Celou druhou třetinu jsme se na hřišti „hledali“ a prohráváme ji v poměru 0:6. Tento vývoj na klucích zanechal určité stopy, ale i přesto se snažili o zlepšený herní výkon, což se jim částečně povedlo. Soupeř v poslední třetině předvedl svůj nejpovedenější úsek hry, také tuto třetinu vyhrál v poměru 4:2, a uzavřel tak celkový účet zápasu na 13:6 pro domácí.

Tento zápas byl velmi zajímavou zkušeností hned z několika pohledů. Měli jsme možnost odehrát zápas proti „nevšednímu“ soupeři, se kterým se běžně nepotkáváme. Každá z třetin byla naprosto odlišná = pro nás z toho plyne, že musíme odehrát naplno každý okamžik každého zápasu až do konce. A v neposlední řadě to byl i náš zatím nejvzdálenější soupeř, se kterým jsme si měli tu možnost zahrát.

I z tohoto zápasu si odnášíme několik poznatků do naší další práce a věříme, že nás to zase posune o kousek blíž k našemu společnému cíli 😉.

, 12. 3. 2022 v 00:00