V sobotu 26.2.2022 jsme sehráli další přípravné utkání. Tentokrát jsme zajížděli do Jihlavy, kde jsme poměřili své fotbalové dovednosti s mladými fotbalisty Vysočiny Jihlava.

Klukům jsme již v kabině vysvětlovali, že se bude jednat o velmi kvalitního soupeře, který nás prověří ve všech směrech a je potřeba k tomuto zápasu i tak přistoupit.

Bohužel jsme se opět nevyvarovali prospanému začátku utkání a velmi záhy jsme obdrželi několik gólů. Poté se kluci „nadechli“ a snažili se zlepšit herní projev, což se jim i částečně podařilo. Kluci i přes upozornění na určité věci během přestávky mezi první a druhou třetinou soupeři nechávali především v prvních dvou třetinách soupeři velké množství prostoru, všude byli druzí a v určitých okamžicích i málo důrazní. Musíme uznat, že individuální kvalita při herních činnostech a dovednostech jednotlivce byla jednoznačně na straně soupeře. I přesto jsme měli několik náznaků a dokonce i možností, které jsme bohužel špatně vyřešenou finální fázi nevyužili a neproměnili je v gólovou radost. I v tomto nás soupeř převyšoval a proměnil téměř vše, co si vypracoval. Několik gólů jsme soupeři vysloveně darovali nepřesnou rozehrávkou nebo malým důrazem v osobních soubojích při snaze získat míč. Náš čestný úspěch zaznamenal chvílí před koncem zápasu po individuální akci Kuba St. .

Největší snaha udělat ještě něco s tímto nepříznivým průběhem byla u kluků vidět zejména v poslední třetině (za již rozhodnutého stavu), za což bychom je chtěli pochválit. Bohužel to nestačilo. Ale i tak bude dále pracovat na trénincích, tak aby se náš výkon a herní projev posouval tím správným směrem.


, 26. 2. 2022 v 00:00
19:1
(8:0, 6:0, 5:1)
FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Jakub St.

Sestavy

MFK Chrudim
Šimon F. (1. třetina), Tadeáš B. (2. a 3. třetina) – Radim Č., Marek Ch., Lukáš K., David L., František Ř., Pedro, Tadeáš V., Dominik M., Jakub S., Deny Š.