V neděli 20.2.2022 jsme zavítali na další přípravné utkání do Žďáru nad Sázavou. Po předchozích zápasech s FK Orlicko (1:11) a FK Pardubice U11 (2:19) v rámci zimního soustředění jsme doufali, že se kluci vrátí na vítěznou vlnu.

Hned na začátku se nám situace značně zkomplikovala, jelikož z jedenácti nominovaných hráčů nám na poslední chvíli vypadli dva hráči. Nakonec nám v této situaci vypomohli trenéři 2009 a poskytli nám na výpomoc „naše 2010“ Matouše W. a Patrika Zl. Oba naše hráče, kteří jsou v přípravě s kategorií U13, za což všem zainteresovaným chceme poděkovat.

Kluci do zápasu vstoupili nebojácně a od začátku na nich byla vidět chuť uspět. Bohužel se kluci ze začátku dopustili několika nepřesností, čímž dostali do hry domácí Žďár víc, než by sami chtěli. Postupně se ovšem náš herní projev začal zlepšovat a soupeře jsme začali přehrávat. V naší hře se i tak objevilo několik „okének“, které ale soupeř nedokázal využít. Naopak naši kluci se začali prosazovat více v osobních soubojích, bylo k vidění hned několik pěkných fotbalových kombinací, do kterých bylo aktivně zapojen hned několik hráčů (3 a více). A zároveň i několik individuálních akcí, které si kluci vytvořili svým aktivním přístupem a herní odvahou „1 vs 1“. Soupeř postupně fyzicky odpadl a aktivita byla vidět pouze u našich hráčů. Jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit ještě další góly, chyběl nám v některých situacích větší klid na míči a také přesněji seřízené kopačky 😊.

Všem klukům, kteří se odhodlaně postavili této nelehké výzvě odehrát toto utkání v 9 resp. 10 hráčích, patří velký DÍK. Kluci nás velmi mile překvapili svým přístupem, fyzickou připraveností, herní odvahou, individuální výkony a týmovým projevem. Výhra v tomto utkání již byla pouze pomyslnou „třešničkou na dortu“, kterou si ale kluci svým přístupem zcela po právu zasloužili a doufáme, že i užili!

, 20. 2. 2022 v 00:00
4:11
(2:2, 1:4, 1:5)
FC Žďas Žďár nad Sázavou – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Šimon F. 6, Kuba S. 3, Filip S. 1, Pavel S. 1

Sestavy

MFK Chrudim
Šimon F. (1. třetina), Tadeáš B. (2. a 3. třetina) – Radim Č., David N., František Ř., Pedro, Filip S., Pavel S., Jakub S., Matouš W. (0 - 45 min), Patrik Zl. (46 – 90 min),