Po volném víkendu, který byl způsoben našim předehrávaným zápasem 1.6.2022 se Slavií Hradec Králové, jsme tentokrát vyrazili k druhému hradeckému týmu, tím byl FC Hradec Králové - mládež. Zápas se odehrál v areálu „Háječek“.

Před zápasem jsme si v kabině řekli několik pokynů. Ty se klukům dařilo plnit celou první třetinu. Díky tomu jsme drželi až do 27. minuty bezbrankový stav a to ještě můžeme litovat toho, že jsme sami některé vypracované situace nevyřešili lépe = gólově. Soupeř byl vývojem první třetiny vcelku zaskočen a do druhé třetiny udělal několik změn a „přeřadil“ na vyšší rychlost. My jsme celou první třetinu odehráli na hranici svých možností a na soupeřovo „přeřazení“ jsme již nedokázali zareagovat. Za prvních pět minut druhé třetiny soupeř vstřelil další 3 branky, čímž si vybudoval náskok a navíc tento náskok přinesl tolik potřebné uklidnění na jeho kopačky. My jsme se poprvé dokázali prosadit v 50. minutě díky gólu Aleše K. . Třetí třetina měla velmi podobný průběh jako ta druhá a domácí navyšovali svůj náskok. Za náš tým v 87.minutě vstřelil druhý gól Marek Ch., ale jednalo se jen o kosmetickou úpravu výsledku, který nakonec vyzněl jednoznačně pro domácí tým a to v poměru 19:2.

Kluci si zaslouží pochvalu za první třetinu, také za nasazení během zápasu, který byl ztížen velmi vysokými teplotami, které v neděli panovaly. Je škoda, že jsme nevyužili více z našich vypracovaných příležitostí, protože kluci si zasloužili zatížit účet soupeře více vstřelenými brankami. Minimálně 5-6 jsme jich mohli dát, pokud bychom lépe řešili finální fázi. Efektivita a přesnost ve finální fázi byl hlavním rozdílem mezi našim týmem a hráči FC HK.

Poslední mistrovské utkání odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 18.6.2022 od 15:00 proti týmu Náchodu.

21. kolo, 12. 6. 2022 v 10:00, Areál Háječek / tráva
19:2
(1:0, 10:1, 8:1)
FC Hradec Králové – MFK Chrudim

Aleš K., Marek Ch.

Šimon F. (1. a 2. třetina), Jiří P. (3. třetina) - Radim Č., Marek Ch., Aleš K., David L., Radek P., František Ř., Filip S., Matouš W., Patrik Zl.