V sobotu 7. 5. jsme se konečně mohli představit na domácím stadionu, kde nás čekal jeden z nejlepších soupeřů v naší soutěži.

Kvalita soupeře byla znát hned od první minuty, kdy zápas začal. Do utkání jsme vstoupili opatrněji, než soupeř a ten toho dokázal ihned využít a vstřelit góly. Kluci, ale nic nezabalili a chtěli hrát dál fotbal, který umí. Z toho pramenili i některé dobré šance pro nás, bohužel jsme kolem vápna nedokázali zkvalitnit naši hru. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Soupeř prokázal kvalitu v zakončení z hranice vápna, protože dokázal trefovat místa, kam náš brankář již nedostáhl, i přesto oba naši brankáři předvedli mnoho kvalitních zákroků. Po naší pěkné akci jsme dokázali dát soupeři gól. Měli jsme i několik dalších gólových šancí, bohužel nás opět zlobila nepřesnost v zakončení. V poslední třetině už na nás byla vidět fyzická únava, ale kluci ještě dokázali zabojovat a soupeř se dostával do zakončení méně.

Kluci si zaslouží pochvalu za předvedenou hru, i když výsledek vypadá velmi jednoznačně. Chtěli jsme pořád hrát i za velmi nepříznivého stavu. Dokázali jsme přenést některé věci z tréninku do zápasu, což hodnotíme velmi pozitivně. Kluci prokázali i herní odvahu, když se nebáli jít se soupeřem 1na1, výborně hráli do těla a snažili se konstruktivně rozehrávat. Navíc se kluci celý zápas podporovali a zbytečně si nenadávali. Dlouhodobě bojujeme hlavně s přesným zakončením, které nás připraví o góly, které by tým „nakoply“ ještě k lepšímu výkonu. Bohužel se občas necháme zbytečně rozhodit z koncentrace, ať už to je rozhodčím nebo soupeřem, čemuž bychom se měli vyvarovat a plně se soustředit jen na svůj výkon po celých 90 minut.

16. kolo, 7. 5. 2022 v 15:00, V Průhonech / tráva
1:20
(0:12)
MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav

Statistiky zápasu

46. Pilař Radek

Sestavy

MFK Chrudim
Barvík T. (1. a 3. třetina), Pištora J. (2. třetina) – Sokol F., Říha F., Pilař R., Letocha D., Čapka R., Ficek Š., Chaloupka M., Svoboda F., Pedro, Kučera A., Uhlíř M., Voňka T.