Při první květnové neděli jsme zajížděli do Trutnova, kde jsme chtěli po nevydařeném začátku jarní části soutěže konečně plně bodovat.

Vstup do zápasu byl od obou mužstev velmi odlišný. Domácí tým šel do zápasu s jasnou taktikou – pouze nakopávat dlouhé míče za naši obranu, snažit se je dobíhat a pokusit se skórovat. Avšak naši kluci se s tím dokázali velmi dobře poprat, jelikož s podobným stylem fotbalu do soupeře máme již zkušenosti. Díky vysokému postavení a dobrému čtení hry našich brankářů a výborné obranné práci se soupeři z těchto pokusů nepodařilo za celý zápas ani jednou skórovat, za co bychom chtěli kluky obzvlášť pochválit. Naopak my jsme se naší zpočátku kostrbatou hrou dostávali postupem zápasu do více a více gólových šancí. A chtěli jsme hrát fotbal, který umíme a přenést z tréninku do ostrého zápasu.

V první třetině jsme dokázali skórovat pouze jednou, a i soupeř se do pár nebezpečných situací dokázal dostat. Druhou třetinu jsme chtěli své skóre navýšit a přidat dalších góly, což se nám po pěkných akcích podařilo. Poslední třetinu jsme již na hřišti dominovali a nasázeli soupeři dalších šest branek. Kluky chceme pochválit za to, že se snaží přenášet věci z tréninku i do zápasu (roztahování hřiště, centrované míče pod sebe, zrychlení hry na jeden dotek, souboje 1na1, přihrávky průnikové přihrávky, dohrávání před situací před oběma brankami a využívání gólových šancí, což nám v minulých zápasech dělalo největší problémy). Jsme rádi, že kluci dokázali bojovat celý zápas a vyhrát vyšším rozdílem bez obdržené branky.

15. kolo, 1. 5. 2022 v 13:00, Horní Staré Město
0:9
(0:2)
MFK Trutnov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

3. Uhlíř Marek, 39. Suk Pavel, 53. Suk Pavel, 62. Straka Tomáš (vl.), 65. Uhlíř Marek, 71. Suk Pavel, 78. Letocha David, 81. Koblížek Adam, 85. De Aguiar Ribeiro Pedro Lucas

Sestavy

MFK Chrudim
Barvík T. (1. a 3. třetina), Ficek Š. (2. třetina) – Pedro, Koblížek A., Kučera A., Nejtek D., Pilař R.., Letocha D., Říha F., Mach J., Suk P., Uhlíř M., Záleský V.