Do Náchoda jsme odjeli bez tří hráčů, kteří odstoupili během těžkého středečního utkání proti Vítkovicím. Přesto jsme měli jasný záměr a hned od začátku být velmi aktivní a být nebezpeční pro domácí obranu. To se nám celkem dařilo a první poločas vyhráli 3:1. V druhém jsme chtěli rychle přidat další branku, ale to se nám nepovedlo, právě naopak, domácí byli aktivnější a snížili. Konečnou podobu utkání dal dvoubrankový Matěj, a proto si vezeme zaslouženou výhru.

Branky: v 8´ přízemní centr z levé strany, střela a Matěj dorazil do prázdné. 13´ domácí vyrovnávají po centru z přímého kopu, Tadeáš nezasáhl důrazně a propadlý balón domácí hráč uklidil do sítě. 21´ při rozehře domácí obrany a brankáře výborně presuje Ondra a s přispěním domácího stopera posílá míč mimo dosah brankáře. 29´ výborný únik Adama z pravé strany a naservírovaný míč před prázdnou pro Vendu – jeho první branku v soutěži. 52´ domácí akce středem hřiště, přihrávka doleva, kde se uvolňuje domácí hráč a střelou na zadní tyč snižuje. 61´ naše akce, kombinace vpravo a přihrávka na vápno, kde se Matěj šikovně vyhnul dvěma hráčům a přesnou střelou potvrdil naše vítězství.

Děkuji klukům za výborný týmový výkon a za vítězství. Často nechválím jedince, ale dnes udělám výjimku a za individuální výkon chválím Adama Růžičku.

21. kolo, 11. 6. 2022 v 12:00, Hamra
2:4
(1:3)
FK Náchod – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

2x Matěj Kusý, 1x Venda Holeka a Ondra Vaško

Sestavy

MFK Chrudim
Fogl T. - Hilbert J., Zvěřina M., Daniel A., Valeš K., Vaško O., Tesař J. (54´ Sadílek D.), Kusý M., Růžička A., Branda D. (54´ Nejedlý L..), Holeka V. (54´ Ondrůšek K.)