Na domácím hřišti jsme hodně změnili základní sestavu, ale i tak jsme chtěli být aktivní a předvádět aktivní kombinační fotbal. Hosté se také snažili, takže z toho bylo celkem dobré a bojovné utkání. První branku vstřelil Lukyn v 11´ po pěkné křídelní akci a přihrávce od Matyho. Pak to byla tak trochu plácaná, nám uskakovali první míče a přihrávky nebyly přesné. Docházelo ke spoustě soubojů uprostřed hřiště. Přesto jsme měli další dvě obrovské šance, obě neproměnil Maty, nejdříve ho vychytal gólman, poté jeho střelu zastavilo břevno. A tak přišel trest v podobě nákopu z trestného kopu, který si našel jen hostující útočník a pohodlně přehodil vybíhajícího Tadeáše. Obrana v tu chvíli zaspala. Naštěstí jsme odpověděli stejnou mincí, kdy si Brandičův centr z přímáku našel Dan a pohotově nadvakrát dopravil míč do sítě.

Do druhého poločasu jsme vystřídali a duo Adam a Venda měla za úkol dál prohánět hostující obranu. Což se jim povedlo hned na začátku, ale branka nemohla být pro postavení mimo hru uznána. Hosté se dál tlačili k naší bráně, ale na dostřel se nedostali. My měli další dvě velké šance, ale uklidňujícího gólu jsme se dočkali až dvě minuty před koncem, kdy Adam utekl po levé straně a přesně zakončil na vzdálenější tyč. Dobrý týmový výkon, ale musíme pracovat dál, pořád se objevují určité chybičky, které chceme odstranit a také střílet více gólů.

20. kolo, 5. 6. 2022 v 15:00, V Průhonech / tráva
3:1
(2:1)
MFK Chrudim – MFK Trutnov

Statistiky zápasu

1x Lukáš Nejedlý, Daniel Juriček a Adam Růžička

Sestavy

MFK Chrudim
Fogl T. - Daniel A., Juriček D., Valeš K. (52´ Hilbert J.), Růžička J. (41´ Růžička A.), Tesař J., Vaško O., Sadílek D. (41´ Kusý M.), Branda D. (52´ Krbálek O.), Zvěřina M. Nejedlý L. (41´ Holeka V.)