Netradičně ve středu sehrané domácí mistrovské utkání přineslo celkem pěkný a záživný fotbal. Přispěli k tomu obě družstva, i soupeř se snažil hrát konstruktivní fotbal a hrál s námi otevřenou partii po celou dobu utkání. My se snažili o kombinace, rozehrávku i náběhy. Ze začátku to bylo celkem vyrovnané utkání, hrálo se nahoru dolů. První branku jsme vstřelili v 15´ kdy se Adam výborně uvolnil na levé straně pokutového území a naservíroval míč před prázdnou, kam si perfektně naběhl Tesik. Potom jsme měli víc míč na kopačkách, ale někdy nás zbrzdila drobná chybička, nepřesná přihrávka nebo zpracování míče. I posuny kluků nebyly někdy úplně ideální, ale o tom jsme si popovídali v poločasové přestávce. Do ní jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením, kdy v 35´ pěknou kombinaci středem hřiště přesně zakončoval Brandič.

V druhém poločase se hra ještě více otevřela a i hosté nás naháněli a snažili se s utkáním něco udělat. Ale to bylo až po naší třetí brance, když v 42´ se střelou z 22m trefil Matěj. Poté měli hosté pár náznaků a dokázali snížit v 50´ z přímého kopu. Nadále jsme měli více ze hry a tlačili se do útoku. V 63´ proměnil pokutový kop Kryštof V. Pak přišly dva okamžiky Kryštofa O., v prvním mu krásně posadil míč z levé strany na hlavu David, druhý po kombinaci z pravé strany, kdy z otočky prostřelil hostujícího brankáře. Závěrečnou branku v 75´ vsítil střelou z 25m David, kdy ho přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Kryštof O. a vrátil mu tím asistenci na gól.

Konečně jsme vstřelili více branek, ale i přesto musíme dál pracovat na finální fázi a hry v posledních 30 metrech. Děkuji hráčům za předvedené výkony a fanouškům za podporu.

18. kolo, 18. 5. 2022 v 17:00, V Průhonech / tráva
7:1
(2:0)
MFK Chrudim – SK Vysoké Mýto

Statistiky zápasu

2x Kryštof Ondrůšek, 1x Jakub Tesař, Daniel Branda, Matěj Kusý, Kryštof Valeš, David Rychtařík

Sestavy

MFK Chrudim
Fogl T. - Hilbert J., Holeka V. (41´ Daniel A.), Juriček D., Růžička A. (41´ Nejedlý L.), Tesař J., Krbálek O. (54´ Rychtařík D.), Valeš K., Vaško O. (54´ Dvořák L.), Kusý M., Branda D. (54´ Ondrůšek K.)