V třetím utkání v řadě na domácím hřišti jsme chtěli potvrdit dobré výkony i body. Což se nám podařilo, a i když tomu výsledek neodpovídá, tak jsme v celém utkání dominovali ve všech aspektech hry. Jediné, co nás trápí, tak je koncovka. Je to stále stejná a již obehraná písnička. Kdyby zápas skončil sedm-nula, tak by se nikdo nedivil. Soupeře jsme drželi celé utkání na jeho vlastní polovině, snažili se hrát rozvážně, klidně a tlačit se do zakončení. Některé šance byly opravdu tutové, ale není nám přáno.

Na první branku jsme nemuseli čekat dlouho a již ve 4´ po pěkné křídelní akci a centru si našel odražený balón Adam a vstřelil vedoucí branku zápasu. A jak se později ukázalo, tak jedinou, tudíž vítěznou. Soupeř se během zápasu vůbec nedostal na dostřel naší brány, ukazují to i naše statistiky ze zápasu: střely na bránu 11:0, střely mimo bránu 9:0. Já věřím, že naše efektivita v zakončení se zlepší a v dalších zápasech budeme daleko úspěšnější.

16. kolo, 7. 5. 2022 v 12:00, V Průhonech / tráva
1:0
(1:0)
MFK Chrudim – FC Slavia Hradec Králové

Statistiky zápasu

4. Růžička Adam

Sestavy

MFK Chrudim
Ondrůšek K. - Hilbert J., Holeka V., Juriček D., Daniel A. (59´ Tesař J.), Krbálek O. (41´ Valeš K.), Vaško O., Kusý M., Zvěřina M., Branda D. (59´ Nejedlý L.)