V neděli jsme přivítali v domácím slatiňanském azylu vrstevníky z Moravan. Tým, se kterým jsme v podzimní části soutěže ztratili jediné dva body.

Do utkání jsme vstoupili se snahou odčinit špatný výkon z minulého kola v Lanškrouně. Vstup do utkání byl z naší strany aktivní. Hlavně naši krajní záložníci Nykodým a nová zahraniční posila Chichak hýřili aktivitou. Jejich průniky a centry ale branky nepřinesly. Hosté pozorně bránili a při zisku míče se snažili rychlými brejky zaměstnávat naši obranu. V dalších minutách dvakrát zachránila hosty branková konstrukce po dorážce Chichaka a hlavičce Tlustého, Nykodým svůj individuální průnik nezakončil ideálně. Hosty držel ve hře svými zákroky výborný brankář Metelka a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

V druhém poločase jsme ještě více zvýšili aktivitu a agresivitu při napadání. Zisky míčů jsme ale nedokázali využít a překonat organizovanou obranu hostí, hostující brankář se opět vyznamenal po střelách Nykodýma a Mece. Naše prostřídání v 60. minutě a přesuny na postech přinesly šance. V 76. minutě se střídající Smutný rychle uvolnil v pokutovém území a razantní levačkou konečně překonal brankáře hostí. Hosté se ale nemínili se stavem smířit a podnikali i nadále nebezpečné brejky, po jednom z nich se vyznamenal i náš golman Špánik. Naše vítězství mohl v závěrečné čtvrthodince dvakrát zpečetit střídající Šeda, když nevyužil samostatné úniky (doslova nájezdy) po kolmicích Tlustého.

Utkali jsme se k kvalitním soupeřem z popředí tabulky. Hosté se prezentovali dobře organizovanou hrou. Naše těsné vítězství se nerodilo lehce, ale bylo zasloužené. Pozorná hra v obraně, trpělivost, snaha o křídelní kombinace a vysoký presink rozhodly o našem vítězství. Naším nedostatkem bylo opět proměňování šancí a řešení situací před a v pokutovém území. Rovněž nám chyběla kreativita ve středu pole.

22. kolo, 24. 4. 2022 v 10:00, Slatiňany