První jarní mistrovské utkání jsme odehráli na umělé trávě v Kolíně. Sice jsme v utkání zvítězili, ale herně se nám moc nepovedlo. A i přesto, že jsme měli spoustu dalších vyložených šancí, tak s herním projevem nejsem spokojený. Zbytečně dlouho jsme drželi míč, špatně řešili kombinace a dozadu moc dobře nezajišťovali prostory. Kdybychom utkání odehráli v našem klasickém rytmu, tak se nemusíme v 55´ strachovat o vítězství, kdy domácí snížili na 3:4 a měli další obrovskou šanci na vyrovnání. Ale hezky popořadě. Začátek nám vyšel, hráli jsme dobře, s míčem u nohy a dobře si ho vyměňovali a byli aktivní s dobrým postavením.

Gól přišel sice až snad z páté vyložené šance, ale i tak nás to ještě více nakoplo a přidali další dvě pěkné branky, kdy se trefil Kryštof V. a druhou brankou Kryštof O. Bohužel jsme pak, možná i vlivem jednoduchého tříbrankového vedení, vypadli z rytmu a domácí nás dvakrát potrestali v rozmezí dvou minut. Naštěstí do poločasu zkompletoval hattrick Kryštof a poločas tedy 2:4. Kluky jsme v poločase nabádali k větší aktivitě, více se nabízet a lépe na úzkém hřišti roztahovat hru. To se nám ale vůbec nedařilo. Měli jsme zbytečné ztráty míče a ze začátku druhého poločasu jsme byli horším týmem. Domácí snížili a za další minutu měli možnost vyrovnat, ale Tadeáš zachránil. Minutu nato se prosadil Maty, a ten nakonec ještě v 74´uzavřel brankový účet zápasu.

V utkání jsme měli spoustu dobrých náznaků, spoustu šancí, někdy chyběl půlkrok, někdy pár centimetrů, ale také jsme měli spoustu okének v obraně, špatně řešených situací v rozehře a několik zbytečně vyhozených míčů. Určitě máme na víc, musíme se do dalších zápasů zlepšit. Za prvních 25´ kluky chválím, ale pak už to prostě nebylo ono…

12. kolo, 9. 4. 2022 v 12:00, Brankovická / tráva č.2