Nedělní dopoledne se neslo ve stylu přímé bitvy o první místo tabulky, kde jsme se střetli s mladším dorostem Pardubiček.

Do utkání jsme vstupovali s jasnými pokyny, kdy jsme důraz kladli na zodpovědnost, a chtěli jsme využívat herního stylu soupeře pro naše rychlé úniky. Což se nám dařilo!
Soupeř byl sice dle svých slov nachystaný na naše rozestavení, ale ani to nás neodradilo, protože tomu věříme.
První poločas jsme začali aktivně, hned v prvních 10 minutách, jak už je naším zvykem, jsme si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí. Gól Šebka v 6' byl důkazem naší aktivity a tlaku do pokutového území soupeře. Další šance nebyly proměněny a tak se hra mohla vyrovnat. Naši hráči po celý první poločas výborně pracovali s tempem hry, kdy samostatně střídali aktivní napadání a hru z bloku. Když pak v 31' po krásně zahraném rohovém kopu vyskočil nejvýše Pavel Reinberg bylo na lavičce MFK ještě veseleji.
V poločasové přestávce jsme si řekli, jak pokračovat ve hře, mírně jsme upravili rozestavení a s tím související taktické pokyny a do druhé poločasu jsme chtěli vstoupit stejně jako do prvního.
Druhý poločas tak začal velmi opatrně, soupeř se snažil, někdy až za hranou, ale to k fotbalu patří, my však nadále byli zodpovědní a v defenzivě velmi silní. Soupeřovy šance tak skončily ve většině případů na skvěle hrajícím týmu do defenzivy za zády s golmanem Kolbabou nebo vysoko nad naší bránou. V 90' pak přidal 3. branku po krásné individuální akci Rybenského Adam Valenta.
Děkujeme tímto soupeři za těžké utkání, které jsme mohli sehrát, rozhodčímu za kvalitní výkon, který tomuto šlágru pomohl a také všem rodičům, kteří nás přišli podpořit. Našim hráčům nezbývá než poděkovat za kvalitní a zodpovědný výkon, za který se nemusí stydět jak po herní, tak taktické stránce.
MFK Chrudim U16 se tak tímto vítězstvím stává 2 kola před koncem jistým vítězem své soutěže!
12. kolo, 29. 5. 2022 v 10:15, Pardubičky
0:3
(0:2)
SK Pardubičky – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

6. Šebek Miroslav, 31. Reinberg Pavel, 90. Valenta Adam

Sestavy

MFK Chrudim
Kolbaba - Sedlák L (63' Tůma), Reinberg, Andrejs (56' Macháček) - Bíško, Holeka (K) - Růžička, Zahradník (65' Rybenský), Šebek (77' Ledvina) - Valenta, Gocman