Utkání se hrálo na provizorním těžkém terénu na tréninkové ploše v Dohalicích, těžké podmínky prakticky nedovolovali kombinační fotbal, proto jsme museli přistoupit k rychlém přechodu. První poločas jsme hráli jistě, bohužel nám někdy radost ze hry kazily vlastní zbrklé chyby a nedomyšlená řešení, avšak i tak jsme zcela ovládali hřiště, dobře pracovali s vymezeným prostorem, dokázali hru otáčet. Hráči přesně plnili co měli zadané, aby naše hra měla nějaké parametry a zároveň navazovala na starší ročníky.
Druhý poločas jsme udělali změny v rozestavení, snažili jsme se více využívat krajní zóny a být tím více nebezpeční, což se nám také dařilo. Několika dobrými průnikovkami jsme se dokázali dostat do dobrých příležitostí, které jsme však jen zřídka kdy (2x) dokázali proměnit.
Pozitivní je, že v určitých aspektech hry umíme být velmi nebezpeční, naše hra má jisté obrysy, které chceme aby se tam objevovali a hráči rychle chápou a přenáší věci z tréninku a z porad do utkání.
Hráčům tak děkujeme za zodpovědný a pokorný výkon, kterým ukázali týmový charakter.

1. kolo, 13. 3. 2022 v 13:00, Dohalice
0:4
(0:2)
TJ Jiskra Hořice/TJ Sokol Dohalice – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

28' Novotný, 31' Ptáček, 61' Novotný, 73' Reinberg

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák O. - Tůma, Reinberg, Andrejs - Holeka (K), Bíško - Rybenský (57' Ledvina), Ptáček (65' Kolbaba), Sloup - Novotný, Šimek (65' Gering)