Prakticky po dvou měsících jsme si mohli zahrát klasické přátelské utkání, ve kterém jsme zajížděli k ligovému účastníkovi naší kategorie na Meteor Praha. Naše příprava na utkání nebyla v lednu vůbec optimální, jsme, stejně asi jako celá republika vlivem karantén a covidních nemocí, nějakým způsobem zasaženi. Na začátku ledna jsme odehráli dobré modelové utkání s naší U15, dva týdny potom v hodně netradičním formátu s U13, kdy jsme v tréninkovém tempu v sedmi hráčích hráli celou dobu v oslabení.

Takže až v neděli 6.2. jsme se mohli těšit na kvalitní utkání. Domácí disponovali velmi vysokými a soubojovými typy hráčů. My jsme se nezalekli a v utkání šli do vedení po brance Matěje, který proměnil samostatný únik na gólmana, do kterého ho vysunul Domča neskutečnou přihrávkou – ta měla oči. Poté se domácí více tlačili dopředu a byli z toho dvě branky z naší pravé strany – bohužel vždy po naší ztrátě. Třetí gól inkasujeme z rohu, ale to se nedalo – 5 borců domácích v našem vápně o dvě hlavy vyšší. V 33´ postupuje útočník sám z půli hřiště – 4:1. Těsně před koncem se přesně umístěnou střelou k tyči prosazuje Jarda. Kluky o přestávce nabádáme k vysunutí presinku, větší aktivitě po křídlech a rychlejší rozehře. Bohužel hned z kraje dostáváme pátou branku jak přes kopírák u čtvrté… v 65´snižuje David také povedenou střelou z hranice pokutového území. Ke konci měl ještě tutovku Domča (po krásné kombinaci 5 hráčů), ale netrefil poloprázdnou branku.

Ze hry jako celek máme dobrý pocit, rozhodně jsme se neztratili v kombinační hře, v narážečkách. Škoda několika vyhozených míčů v protiútoku. Ale hodně jsme ztráceli v soubojích, kdy i z výhodnějšího postavení ucukneme a souboj prohrajeme. Nedokázali jsme zachytávat náběhy za obranu, ale to je velká škoda, to normálně zvládáme… Budeme dále pracovat na rozehře a pohybu v prostoru bez míče – to nás hodně tlačí a trápí…

Za konfrontaci jsme opravdu rádi, utkání nám ukázalo spoustu věcí, na kterých budeme pracovat a postupně je odstraňovat nebo naopak ty dobré ještě více rozvíjet. Kluci si zaslouží pochvalu, opravdu se vydali ze svých sil a po zápase ještě pomohli 07, které trápí marodka a nebyli tak v dostatečném počtu.

, 6. 2. 2022 v 00:00
5:3
(4:2)
FK Meteor Praha – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Matěj Kusý, Jára Lorenc a David Rychtařík

Sestavy

MFK Chrudim
Fogl T., Daniel A., Růžička J., Holeka V., Růžička A., Nejedlý L., Vaško O., Krbálek O., Hilber J., Tesař J., M., Sadílek D., Kusý M., Průša M., Rychtařík D., Čapka P., Lorenc J.