K poslednímu mistrovskému utkání podzimu jsme zajížděli na hřiště Náchodu. Přivítalo nás vcelku chladné počasí, teplota byla 0°C, které se s přibývajícím časem zlepšovalo.

Před utkáním měli kluci svoji krátkou poradu, kdy si sami mezi sebou (bez přítomností trenérů) řekli, co chtějí v utkání předvádět. Společně jsme si to poté sepsali. Domácí vstoupili do utkání aktivně a bylo vidět, že chtějí uspět. Náš rozjezd byl poněkud vlažnější. Některé z bodů, které si kluci určili se jim dařilo plnit lépe, jiné méně.

Soupeř zvolil jednoduchou taktiku, která spočívala v nakopávaných balónech na dva jejich nejrychlejší hráče. Klukům se tento „herní“ styl nepodařilo zachytit a bohužel jsme takto dostali šest gólů ze sedmi. Na našich klucích byla vidět snaha o fotbalovější pojetí, za což bychom je rádi pochválili. V některých fázích utkání kluci díky tomuto přístupu soupeře přehrávali. V koncovce byli úspěšní v případě, že zachovali chladnou hlavu a měly jejich střely dostatečnou razanci a přesnost. Bohužel soupeř nám ukázal, jak z minima vytěžit maximum a na domácím stadionu si připsal výhru v poměru 7:4. Hráčem utkání byl trenéry zvolen Vít Záleský.

Teď nás čeká ještě několik tréninkových jednotek, které si zpestříme přípravnými zápasy a účastí na turnaji.

11. kolo, 24. 10. 2021 v 10:00, Pražská 178, Náchod
7:4
(3:1)
FK Náchod – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

2x Matouš Wenzl, Pavel Suk, Tadeáš Voňka

Sestavy

MFK Chrudim
Šimon F. (třetí třetina Tadeáš B.) – Radek P., Šimon R., Vít Z., Dominik M., Radim Č., Lukáš K., Patrik Z., Marek Ch., Matouš W., Marek U., Pavel S., Tadeáš B., Tadeáš V.