Máme za sebou třetí venkovní zápas a výhra se nerodila vůbec lehce. Těžké utkání, ale zase spoustu zkušeností a poznatků pro širší kádr, kdy jsme zapojili s ohledem na velkou marodku tři hráče z 2009. Těžkým utkáním jsme si to ale udělali sami svým přístupem a hlavně nastavením. Musíme si uvědomit, že samo to nikdy nepůjde….

Domácí byli na začátku utkání živější, my se dostávali do tempa trochu pomaleji. Domácí měli velkou šanci po centru ze strany, ale Pavel v bráně bravurně zakročil. Snaha se klukům nedá upřít, ale bylo to bezzubé, víceméně bez pohybu a podpory. K tomu se nám přidal nešvar komentování výroků hodně nepřesného rozhodčího, tak nejenom i z tohoto důvodu jsme se prakticky nedostali ke své hře. Někteří hráči měli špatné postavení a řešení herních situací nebylo také optimální. Naše slabé či nepřesné střely domácí branku moc neohrozili, proto se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Museli jsme udělat změny v rozestavení. Ale nejprve jsme kluky uklidnili, nabádali k větší dřině a zápalu do hry, prakticky k celkově větší aktivitě. Změny v rozestavení se projevili prakticky hned, celý poločas se už hrál prakticky v naší režii. Obě branky vstřelil Martin, který se ve druhém poločase konečně rozehrál k výkonu, který nás těší. První byla křížná střela z hranice vápna na zadní tyč a druhá po dorážce z rohu. Gólů nakonec mohlo být daleko více. Šanci dostali i všichni tři hráči z devítek a hru svým přístupem určitě oživili a přispěli dobrým výkonem k vítěznému utkání. Dalším pozitivem je nula vzadu.

Za druhý poločas kluky chválíme, bylo vidět, že si někteří hrábli na dno svých sil a zápas odmakali naplno.

5. kolo, 11. 9. 2021 v 12:00
0:2
(0:0)
FC Slavia Hradec Králové – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

50. Beránek Martin, 64. Beránek Martin

Sestavy

MFK Chrudim
Kolbaba (41´ Fogl) - Hilbert, Juriček, Daniel, Sadílek – Vrančík (58´Rychtařík), Kusý, Beránek, Juris (74´ Růžička) – Moravec (58´ Dvořák), Tesař (64´Lorenc)