Do dalšího utkání jsme vstupovali s tím, že soupeř bude hrát z hlubokého bloku, ale zkusí být alespoň trochu aktivní, protože po předchozích zkušenostech s tímto soupeřem se dalo očekávat, že budou aktivní. Bohužel se to nestalo, celý zápas jsme tak dobývali obranný val soupeře. Když se náhodou soupeř dostával do brejkové situace, dobře a organizovaně hrající obrana s brankářem situaci téměř vždy pohodlně vyřešili.

Poslední dvě branky jsme vstřelili až v poslední třetině hry, kdy k druhé nám pomohl rychlý centr a vyhraný hlavičkový souboj a k třetí nám pomohla hrubka do té doby skvěle chytajícího brankáře domácích.
V utkání se nám dařilo hrát dle našich představ, byli jsme aktivní, využívali domluvené herní prvky, které chceme v herním výkonu vidět. Na našich hráčích je po taktické a herní stránce vidět obrovský posun. Bohužel nás opět zrazovalo řešení finální fáze a zakončení.
Do 75' se hrálo emočně klidné utkání, poté však náš hráč fauloval obránce soupeře, který musel být ošetřován. Nutno podotknout, že se rozhodně nejednalo o zákeřný nebo chtěný faul. Bohužel domácí trenér neunesl tíhu situace a do našeho hráče, který se šel soupeři omluvit strčil oběma rukama, což rozproudilo vlnu dalších emocí. Ze hřiště jsme po utkání odcházeli častováni domácími diváky. Po Novém Hradci je to tak další cenná zkušenost.
Našim hráčům tak patří pochvala za předvedený týmový výkon, kde někteří hráči vyčnívali nad ostatní, což jsme si také rozebrali. Dále patří většině hráčů díky za chladnou hlavu v emočních situacích. Každopádně se na jarní odvety těšíme :)
13. kolo, 23. 10. 2021 v 10:30
0:3
(0:1)
FK Kostelec nad Orlicí/AFK Častolovice – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

8. Šebek Miroslav, 71. Gocman Lukáš, 78. Bíško Vojtěch

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák O. - Tůma, Reinberg, Kaválek, Sedlák L. - Holeka - Šebek, Bíško, Vaníček, Sloup (63' Gocman)- Valenta (73' Ledvina)