V neděli jsme zajížděli k mistrovskému utkání do Vlašimi. Bojovný zápas na těžkém terénu moc fotbalové krásy nenabídl. Byl to spíše boj od vápna k vápnu. My jsme chtěli být ze začátku utkání velmi aktivní, vlítnout na domácí a vstřelit branky. Povedlo se nám to jen z části, když Kryštof vypíchl brankáři rozehrávku a hned v 5´jsme vedli. Vzápětí měl Tesik na kopačce druhý gól, ale z malého vápna přestřelil. Potom to byla spíše přetahovaná. Měli jsme náběhy, snažili se kombinovat, nějaké náznaky šancí a střely na branku jsme vyprodukovali, ale nic účelného. Také jsme hodně ztráceli jednoduché míče a ani v součinnosti jednotlivých řad jsem nebyl moc spokojen.

Do druhého poločasu jsme vstoupili zase aktivněji a odměnou byla gólová střela Marka v 42´, která zapadla přesně k levé tyčce. Domácí se poté ihned v poli posílili dvěma staršími hráči a snažili se vše vrhnout do útoku. Práce v obranné fázi byla výtečná a domácí jsme až na jednu ošemetnou situaci do ničeho nepouštěli. V 62´přišla naše nejhezčí akce zápasu, kdy jsme se středem pole prokombinovali až k pěkné průnikové přihrávce před domácí branku, kde nabíhající Matouš s přehledem zakončil. Zápasu ale nebylo stále konec, domácí se snažili, ale obrana byla stále pozorná. Až na okamžik z 75´ kdy po odkopu našeho obránce si nešťastně nastřelil ruku a rozhodčí nezaváhal a ukázal na pokutový puntík. Podle pravidel se tyto ruce nepískají… No, co naplat, bylo to rázem o dva góly. Ale konec utkání jsme už zvládli celkem v pohodě.

Za výhru jsme rádi, ale herně jsme odehráli slabé utkání. Musíme stále pracovat ve větší rychlosti a ve větším klidu na míči. Nebát se hrát jeden na jednoho a navzájem si na hřišti pomáhat. Stále pracujeme s kondicí, je vidět, že někteří ještě nemají takovou fyzičku, jak si s trenéry představujeme. I proto v dalším zápase, který odehrajeme ve Svitavách, nastane několik změn v sestavě. Budeme dál s kluky pracovat na herních principech, pohybu bez míče, výběru místa a tak dál. Je toho pořád hodně a každé další utkání ukazuje, co nám nejde. Anebo naopak, co nám jde a co můžeme ještě více rozvíjet.

3. kolo, 29. 8. 2021 v 11:45
1:3
(0:1)
FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

72. Říha Adam (pen.) - 5. Vrančík Kryštof, 42. Průša Marek, 66. Moravec Matouš

Sestavy

MFK Chrudim
Zavřel - Hilbert, Juriček, Zvěřina, Růžička (22´ Daniel) - Vaško (75´ Juris), Beránek, Kusý (79´Nejedlý), Tesař (41´ Krbálek) – Průša (58´ Moravec), Vrančík