Utkání mělo po většinu času stejný obrázek. Hosté se zaměřili na dlouhé přihrávky a standardní situace. My zase na organizaci a protiútoky. V 10´ jsme se po jednom z nich dostali do vedení, kdy Bauer krásně vysunul Davida Látala a ten s přehledem zakončil. Ve 25´ utekl po levé straně Daniel Novák, v pokutovém území našel Jardu Straku a ten nás poslal do dvoubrankového vedení.

Druhý poločas jsme blok posunuli ještě níže a soustředili jsme se nadále na kvalitní defenzívu a vyrážení do rychlých protiútoků. To se nám dařilo skvěle, ale v proměňování vyložených brankových příležitostí jsme byli na „štíru“. Vypracovali jsme si 5 „tutovek“, ale branku jsme nevstřelili ani jednu. Naopak to byli mladoboleslavští, kteří se prosadili v 88´ po centru a následné hlavičce Bačinského. V následné dramatické koncovce zápasu jsme těsné vítězství uhájili a připsali jsme si další důležité body do tabulky.

15. kolo, 25. 8. 2021 v 14:45
2:1
(2:0)
MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav B

Statistiky zápasu

10. Látal David, 25. Straka Jaroslav - 88. Bačinský Štěpán

Sestavy

MFK Chrudim
Janůj, Nykodým, Vondrouš, Vaško, Novák, Leníček (60´ Holub), Sedlák (C), Bauer, Musílek (83´ Gregovský), Straka (60´ Kozák), Látal (72´ Gerhart)