Prvních 20´ se nám příliš nepovedlo. Hráli jsme zbrkle, rychle nahoru, málo pracovali s těžištěm. Soupeř byl nepříjemný, organizovaný a těžko jsme se do něj dostávali. Až po přeskupení řad a jiného stylu hry začala být naše hra kvalitnější. První branku jsme vstřelili ve 27´, kdy se po spolupráci s Látalem nádherně trefil Nykodým. Soupeř mohl ve 31´ vyrovnat, ale sólový únik neproměnil. Těsně před poločasem jsme mohli navýšit vedení, ale Vondrouš svou hlavičku namířil mimo brankovou konstrukci. O chvilku později měl skvělou příležitost Jirka Kozák, ale také minul.

Druhý poločas už se hrál na jednu branku. Snažili jsme se hrát na méně doteků a mít přesnější předfinální a finální fázi. Trvalou převahu jsme postupně vyjádřili 3 góly. Velká škoda, že jsme tentokrát nebyli více produktivní, celkové skóre mohlo být výrazně vyšší.

2. kolo, 22. 8. 2021 v 10:00
4:0
1:0
MFK Chrudim – FC Slavia Hradec Králové

27´ - 1:0 Nykodým (Látal), 59´ - 2:0 Látal (Holub), 75´ - 3:0 Novák (Bauer), 81´ - 4:0 Češka (Vondrouš)

Tlustý J., Nykodým (65´ Novák), Vondrouš, Vaško, Holub, Sedlák (C), Kozák (46´ Bauer), Gerhart (77´ Češka), Látal, Leníček, Straka (65´ Musílek)