Nejvíce vzruchu bylo v prvním poločase. Ve 13´ jsme mohli kopat pokutový kop po zákroku na Davida Látala, ale sudí rozpažil. O další 3´ později hlavičkoval těsně mimo branku domácích Šimon Sedlák.V 18´ nám nebyla uznána regulérní branka z domnělého ofsajdu, kdy skórující David Látal byl v době přihrávky ještě 2 metry před hráčem Dukly, jak ostatně video později ukázalo.

O minutku později se mohli stejně rozčilovat domácí chlapci, ale píšťalka rozhodčího zůstala opět němá. Ve 28´ šli domácí do vedení, kdy se prosadili z rohového kopu. Za pár desítek vteřin předvedl nepochopitelný zkrat náš obránce a domácí ze správně nařízené penalty šli již do dvoubrankového vedení. Ve 32´ centr Davida Bauera skončil na břevně, aby hned z následného rohu Vondrouš mířil v dobré příležitosti opět vedle. Ve 38´ jsme přežili i my vyloženou šanci, kdy křižná střela skončila mimo naši branku. Těsně před poločasem jsme se ještě prezentovali střelou Davida Bauera, ale jeho projektil mířil pouze doprostřed branky Dukly.

V 58´ jsme po chybě našeho brankáře a nedohrání situace obráncem inkasovali již potřetí. V dalším průběhu utkání jsme se nevzdali, dále bojovali, snažili se o korekci výsledku, ale kontaktní branku jsme nevstřelili.

Výsledek utkání je pro nás poněkud krutý, ale Dukla nás dokonale vycvičila v produktivitě.

Klukům nelze upřít snahu, nasazení a bojovnost po celou dobu utkání, ale v těchto utkáních se musíme především vyvarovat trestuhodných individuálních chyb, a naopak přidat více herní kvality v podobě finální fáze. Musíme uznat i velkou kvalitu domácích, kteří hráli opravdu skvěle jak v útočné, tak i obranné fázi.

1. kolo, 15. 8. 2021 v 10:15
3:0
(2:0)
FK Dukla Praha – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

28´ - 1:0 Bohatý 31´ - 2:0 Krenciv z p. k. 58´ - 3:0 Bohatý

Sestavy

MFK Chrudim
Janůj, Nykodým, Vondrouš, Černý (53´ Češka), Gerhart, Novák, Sedlák (C) (63´ Holub), Kozák (63´ Leníček), Bauer, Látal (67´ Klesal), Musílek (63´ Straka)